Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lengőkar szilent csere után...

Lengőkar szilent csere után kell futóművet állítani?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem, mert most voltak cserélve két oldalt a támasztógömbfejek és a teljes kormányösszekötő. Múlthéten voltam futóműbeállításon.

Ezek az alkatrészek ezért voltak cserélve, mert kopogást halottam a 2 első kerék felől. Valamivel ugyan jobb lett, de még mindig hallom a kátyúknál ezt a kopogást.

Ezért szeretnék az alsó felső lengőkarban és a stabilizátor rúdon szilenteket cseréltetni.


Ezek után megint kell a futóműbeállítás ?

Vagy nem szükséges !?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 15. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kell
2019. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Reménykedtem, hogy nem kell :(

Akkor pluszba megint 8000Ft a beállítás...

2019. febr. 15. 23:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen hülyeséget nem kell csinálni. Ha minden megvan csinálva elég egyszer futóművet àllíttatni.
2019. febr. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 veterán vas ***** válasza:

Minden egyes megbontás/alkatrészcsere után hasznos a futómű beállítása.

Ha számodra az a ésszerű, hogy kicserélsz egy-két alkatrészt, aztán beállíttatod a futóművet, majd a jövő héten újabb alkatrész cserék és újabb beállítások következnek, az legyen a Te problémád.

Egy kicsit lalának fognak nézni a műhelyben, viszont minden csavar könnyen fog járni, és egy idő után, előre fog köszönni a futóműves. ;)

2019. febr. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban megyek fékcserére. Akkor azzal együtt szeretném ezeket felfrissíteni.
2019. febr. 17. 14:46
 6/11 veterán vas ***** válasza:
Ahogy gondolod, de annak pont semmi köze a futómű állításhoz. ;)
2019. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bátyám is cseréltetett szilenteket pár hónapja, de nem mondta, hogy volt futómű beállításon.

Mind1... majd megkérdem a szerelőmet.

Szerintem se kell állítani utána, hiszen csak új gumiharangokat raknak be.


a kormányösszekötő cserénél, kifejezetten hangoztatta a szerelőm, hogy ha végeznek rögtön menjek időponot kérni futóműveshez, mert ott azért tényleg finom állításokra van szükség. Szemre állították be nekem, hogy egyenes legyen a kerék és a kormány.

2019. febr. 17. 16:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak épp le kell hozzá kötni a lengőkart, ami aztán nem pont ugyanoda fog visszakerülni, de sebaj...
2019. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miért !?

Az alsó lengőkar felülre, a felső pedig alulra fog visszakerülni ?

2019. febr. 17. 18:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Például
2019. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!