Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárláskor van...

Használt autó vásárláskor van arra lehetőség, hogy egy szerelő barátom átvizsgálja?

Figyelt kérdés
Szóval ő megrángatná a futóművet, alánézne zseblámpával, akár még elvinné egy aknára is. Persze letennék foglalót, vagy én addig az eladóval maradnék. Hogy néz ki a gyakorlatban egy ilyen átvizsgálás? Nem a technikai rész érdekel, hanem az emberi. Nem akarok kipolírozott bontószökevényt venni. Köszönöm!

2019. febr. 16. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztem az eladót telefonon,hogy van lehetőség szervizbe átnézetni?

A: nincs.....elköszöntem

B: igen.... elmentünk megnéztük és ha úgy ítéltem meg a dolgot akkor elmentünk abba a szervizbe ott a környéken akikkel előtte beszéltem telefonon.

Én jobban bízok abba amikor a szervizbe felemelik stb stb tehát alaposabban áttudják nézni mint amikor a szerelő ott áll mellette pl egy parkolóba.

2019. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Azt kihagytam,hogy mint kereskedő,de legyen inkább nepper mind magánszemély esetébe így jártam el. Persze nem mindenkinek tetszett az ötlet. De a neppernek nem okozott problémát rádobni egy p-s rendszámot a behozott autóra és elmenni együtt szervizbe

2019. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne lenne? Sőt, aki nem megy bele hogy átnézessed, az sumákol és semmiképp se szabad megvenni.
2019. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Eddig csak a legelső autómat vettem használtan. Ott úgy volt, hogy kinéztem a hirdetést, elmentem megnézni. Tetszett. Megkérdeztem az eladótól, hogy elvihetnénk-e átvizsgáltatni. Nem volt semmi akadálya. Megbeszéltük a másnapreggelt és elautóztunk a legközelebbi márkaszervizbe. Ott csápos emelőn megemelve alulról is, majd lengéscsillapító mérés, fékhatás vizsgált, hibakód kiolvasás, stb alapján átvizsgálták az autót. Én kifizettem a vizsgálatért a számlát. Visszafelé én vezettem, így a próbaút is megvolt. Eddig a pontig egy forintot nem fizettem az eladónak. Se foglalót, se előleget. Az, hogy elmentünk az átvizsgálásra, senki felé semmilyen kötelezettséggel nem járt. Mivel voltak kisebb műszaki hiányosságai az autónak, nem vágtam rá egyből, hogy megveszem. Úgy köszöntünk el, hogy még alszom rá párat, átgondolom és jelentkezem ha érdekel. Mivel a hiányosságok nem voltak nagy dolgok és kívül-belül szép állapotú volt az autó, az ára is rendben volt, másnap felhívtam az eladót és megvettem. (Utólag visszatekintve elmondhatom, hogy nem jártam vele rosszul, teljesen korrekt autó volt.)

Ha valaki mereven elzárkózik az átvizsgálástól, azt az autót hagyni kell a Pinkába, véleményem szerint. Olyannal is találkoztam, hogy valaki ragaszkodott hozzá, hogy kizárólag abba a szervizbe és ahhoz a szerelőhöz lehet vinni, akit ő mond. Bennem ez sem keltett túl pozitív benyomást, továbbá voltak ott számomra laikusnak is egyértelmű más turpisságok is, úgyhogy szépen elköszöntünk.

2019. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van, ha az eladó visszautasítja, akkor sáros a kocsi és úgyis bukta lenne.
2019. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!