Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad az üzemanyag-rendszer...

Szabad az üzemanyag-rendszer kenése érdekében keveréket tankolni?

Figyelt kérdés

Robogóról van szó, 2t és külön tartályból vételezi a szükséges olajmennyiséget a motor kenéséhez. Ebből kifolyólag sima benzint kell bele tankolni és kéthavonta egy liter olajat a tartályba.

Arra gondoltam, hogy 1:600 arányban kevernék bele üzemanyagot, így a karburátor pillangószelepét is óvnám.

Van ennek így értelme, vagy a különolajzás is a pillangószep elé szállítja az olajat?

A válaszokat előre is köszönöm!


2019. febr. 16. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én anno nem töltöttem külön tartályba,magam kevertem a benzint.

Mert amikor beszarik a különolajozás azt már csak későn veszed észre.

Pillangószelep műanyag és olyan könnyű hogy túléli a motort.

2019. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én egyenlőre meghagyom, kényelmes, hogy nem kell a lejtőkön adnom gázt, kap olajat magától is.

2019. febr. 16. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugye nem úgy tankolsz olajat hogy kéthavonta, hanem ha már kevés benne.
2019. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kigyullad a lámpa, illetve észben tartom a km állást és az alapján töltök bele. Munkába járok vele, így kb mindig ugyan olyan időközönként kell utántölteni.
2019. febr. 16. 18:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Utána olvastam egy kicsit ennek a kenőanyag kérdésnek. Szerintetek Yamaha Jog 2000 utáni, esetében mi hajtja az olajszivattyút? Szíj vagy fogaskerék? Ez az olajszivattyú-elromlás tényleg gyakori meghibásodás?
2019. febr. 16. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Sokan nem bíznak a különolajzásban, de szerintem nem romlik az el olyan könnyen. Ha el is romlik és emiatt megszorul, nem nehéz megjavítani, henger dugó csere és kész.
2019. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válszt! Ment mindenkinek a zöld!
2019. febr. 16. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!