Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi legális ha a rendszámro...

Mennyi legális ha a rendszámrol csinalok matricat?

Figyelt kérdés
Vennek egy thule bicikliszallitot es vonohorogra raknam. Viszont nem akarok mindig rendszamot cserelni. Ezert kerdeznem hogy a thulenal csinalnak matricat amire ra van irva hogy masolat-copy. Nem tudom most eppen mi a pontos szabalyozas ezzel kapcsolatban. Es utazok nemetorszagba ausztrian keresztul , es ez kulfoldon elfogadott megoldas? Koszonom a segitseget.

2019. febr. 16. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk viszont hatósági jelzés hamisítása vagy visszaélés vele, vagy mi a bánat és büntetnek érte
2019. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam kollégáktól, hogy valami szürke rendszámot kell kiváltani az Okmányirodában.
2019. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Teljes törvényesen lehet matricarendszámot igényelni.

[link]

"A rendszámtábla anyaga az „A”, „B”, „C” és „E” típusú rendszámtábla esetén fényvisszaverő fóliával bevont alumínium lemez, a „D” típusú rendszámtábla esetén öntapadó fényvisszaverő fólia. A fényvisszaverő fólia az MSZ 9620/8 szerint meghatározott anyag."


Btk. szerint egyedi azonositó jellel visszaélés, az ha "rendszámtól csinálsz matricát".

"Egyedi azonosító jellel visszaélés

347. § (1) Aki

a) egyedi azonosító jelet eltávolít vagy meghamisít,

b) olyan dolgot szerez meg, használ fel, vagy olyan dologról rendelkezik, amelynek egyedi azonosító jele hamis, hamisított, vagy amelynek egyedi azonosító jelét eltávolították,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2019. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szürke rendszám kell, ugyanúgy a fenti rendelet szabályozza.


14. A különleges rendszámtábla

60. § (1) * A különleges rendszámtábla az e rendeletben foglaltak szerint jelzi a jármű üzemeltetésének jellegét vagy tulajdonosát (üzembentartóját), továbbá a kerékpárszállító eszköz használatát. A különleges rendszámtáblák leírását a 13. melléklet tartalmazza.

(2) A közlekedési igazgatási hatóság

...

h) * a gépkocsi kerékpárszállító eszközére a gépkocsi rendszámtáblájának karaktereivel megegyező

különleges rendszámtáblát ad ki."

2019. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 Igen, ez az előírás, jó, hogy betetted. Nem lehet csak úgy házilag fabrikálni matricát mint az óvodában.
2019. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5500 ft (volt tavaly) a szürke rendszám és 2 hét alatt csinálták meg. Nekem is bicikliszállítóra kellett.
2019. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A szürke rendszámot nem megszüntették?
2019. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy honnan tudsz rendszámot szerezni, azt már tudod. Ha gázilag gyártod le, az pedig egyedi azonosítójel meghamisítása és bűncselekmény.
2019. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#7-esnek: nem hiszem, nekem az okmányirodában szó nélkül csináltak... miért szüntették volna meg?
2019. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Erre emlékeztem, valamiért úgy maradt meg, hogy teljesen megszüntették, de ezek szerint még mindig kikérhető.

2019. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!