Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első rendszám kötelező? (Csak...

Első rendszám kötelező? (Csak a látszat miatt)

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állok, de nekem az első rendszám mindig szúrta a szemem. Külföldön nagyon sok autót látni első rendszám nélkül (usa-ban láttam leginkább) ahol ez törvényes. Ott amit hallottam 2 okból szedik le, sportosabb autóknál a légellenállás miatt (ez engem nem érint, nem tervezek és nemis tudnék olyan autót venni/fenntartani aminél ez számítana). A másik ok a külső amk az én problémám is, mert ha már veszek egy autót akkor legyen szép.(nem ferrari nekem egy golf is szép) De az első rendszám szerintem elrontja az egész elejét. Szélvédő mögé az utastérbe, vagy csak leszedni mert ott a hátsó azt lehet Magyarországon?

#autó #rendszám #legális #illegális #esztétika #mindenzsarufattyúabelgasördrága
2018. nov. 27. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Igen, kötelező az első rendszám. Akkor is, ha nem áll jól az autón.
2018. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
88%

"Ott amit hallottam 2 okból szedik le"

Mind 2 ok amit írtál nettó baromság mert nem ezert nincs első rendszám!


"Szélvédő mögé az utastérbe, vagy csak leszedni mert ott a hátsó azt lehet Magyarországon"

Nem lehet...ugyan probalkozhatsz vele le ha gondolid....de úgy megbüntetnek hogy beszarsz.....ugyanis minden féle rendszámmal valo ügyeskedés egyedi azonosító jellel való visszaélésnek minősül amit kicsit másképpen mérnek

2018. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Komolyan nem értelek. Az autó elejéről levennéd, mert ronda, de azért betennéd a szélvédő mögé, ahol még rondább látványt nyújt. Egy Golfnál egyébként sem indok ez, mert gyárilag olyan a dizájn, hogy a rendszám is bele van építve és szép is.
2018. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:
86%

Igen, az első rendszám kötelező Magyarországon. Sőt, még az elhelyezésével kapcsolatosan is vannak előírások, és ezek között nem szerepel a "szélvédő mögött" opció.

Szóval, tetszik vagy sem, ez van.

2018. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Amerikában se törvényes, csak egyrészt kevesebé b..szogatósak az ottani rendőrök, nem hiába a liberalizmus fellegvára. (Ott olyan agyontuneolt ricer szarokkal is mászkálhatsz, amit itt a határvégi szántóföldre se engednének ki). Másrészt ott is általában csak egy-egy fotó vagy próbakör, show-off videó erejéig szedik le. A légellenállás is hülyeség, az ottani utak se versenypályák, és nem forma-1-es autókkal járnak. Ahol számít, drag versenyek, rendezett versenyek ott meg olyan autók vannak, amikre nem kell rendszám alapból.
2018. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Szélvédő mögött aztán igazán gyönyörű,csörög zörög,nem látsz ki,valamint a párát sem fújja le.

Csöves románok sem csinálnak már ilyet,ha Alfa 159 ről van szó akkor matrica.

Golfnál pedig holtmindegy szerintem

2018. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Magyarországon kötelező első-hátsó rendszám tábla a gépkocsikra.

Az USA-ban vannak olyan államok, ahol nem kötelező az első rendszám tábla.

[link]


A légellenállásos érv hülyeség, mert van matrica formátumú rendszámtábla is.

2018. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Csöves románok sem csinálnak már ilyet"


Dehogynem, itt a lefingott E39-essel járnak első rendszám nélkül, úgy hogy ott van a szélvédő mögött a rendszám, de nem lehet leolvasni az ablaktörlőtől :))

2018. nov. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!