Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 évesen le tegyem a jogsit?

17 évesen le tegyem a jogsit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek nagyon nehéz a KRESZ vizsga? Tanulás mellett is le lehetne könnyen tenni? Nagy a hátránya a fiatalon szeretném le tenni?
2019. febr. 17. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Tedd le minél előbb.
2019. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Egy okból előny: könnyebb helyzetben vagy amíg nem dolgozol.


Viszont, ha nem vezetsz, s 3 év mulva fogsz először, akkor papírod van, de városban semmi esélyed..

2019. febr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Trogdor válasza:
100%

A KRESZ nem nehéz, de akárhogy is, az a lényeg, hogy meg kell tanulni. Sokan arra utaznak , hogy átmenjenek a vizsgán valahogy pedig amikor autóba ülsz és kimész majd a forgalomba, akkor tudnod kell! Érdemes letenni minél korábban, de ha mondjuk nem tudsz vezetni mert nincs autó a családban amit odaadnak, vagy nincs saját autód 17 évesen, és mondjuk csak 10 év múlva kezdesz el aktívan vezetni, akkor nagyon kopott lesz a tudásod és a rutin hiánya is gondot fog okozni. Tehát szerintem ezt érdemes mérlegelni. De egy jó oldala biztos van, egyre drágább a jogsi legalább most megúszod "csak" 2 kilóból. :)

Sok sikert!

Trogdor

2019. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hátrány, inkább előny.

Munka vagy egyetem mellett sokkal nehezebb lesz rá időt szakítani.

2019. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, lány létemre meg lett minden elsőre, én 16 és fél évesen kezdtem el a tanfolyamot, 17 évesen meg a vezetést
2019. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én kilencedik osztály nyarán kezdtem el csinálni, meg is lett a forgalmin kívül minden, aztán kórházba kerűltem és 2 hónap kényszerpihi után folytattam így is összesen fél év volt mire meglett kb. mert június 15.-én kezdtem és november 17. napján vettem át a jogsit. Mindenből elsőre sikeredett. 17 voltam akkor, vagyis 17 és fél . Kezdjed el szerintem.
2019. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor van értelme, ha a megszerzett jogosítványt használod is, tehát vezetsz.

Ez független a tanulástól, tanulás, munka mellett is meg lehet szerezni a jogosítványt, de addig majdnem fölösleges, amíg nincs lehetőséged utána gyakorolni is a vezetést.

Senki nem az oktató mellett tanul meg vezetni, tőle csak egy minimális alapképzést kap a tanuló, ami arra elegendő, hogy utána önállóan tanuljon tovább... ha ezt nem teszi meg, néhány év múltán meglesz ugyan jogosítványa, csak gyakorlata semmi, sőt még a tanult alapokat is elfelejthette.

2019. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha van rá módod, lehetőséged, miért ne?! Milyen hátrányra gondolsz?


Én is 16,5 évesen kezdtem az elméletet tanulni. A gyakorlati órákra várnom kellett hogy betöltsem a 17-et. Aztán megszereztem. Akkor még viszonylag volt rá időm. Később jött az érettségi, felvételi. Egyetemre másik városba jártam, a hétvégék ingázással teltek. De az egyetemen sem unatkoztam még szorgalmi időszakban se. Olyan szakra jártam, ahol nagyon sok volt a gyakorlat. Sokszor reggel 8-kor elmentem és este 8-ra értem haza. Vizsgaidőszakban meg még Wc-re sincs szinte ideje az embernek kimenni. Aztán munka mellett szerintem megint csak problémás.

Úgyhogy így utólag is azt gondolom, hogy ez volt rá a legoptimálisabb időszak.

Saját autóm csak 27 évesen lett. Ekkor dolgoztam már annyi ideje és tudtam félretenni annyi pénzt, hogy legyen valami értelmesebb, nem pár százezres öreg roncs autóm.

A munkahelyemen is rendszeresesn kellett céges autókat, főleg furgonokat vezetnem. Néha csak Budapesten a városban keresztül-kasul, máskor napi 600km autópálya. Eleinte furcsa volt az első napokban, bele kellett persze jönnöm, mert azelőtt 6-8 évig nem igazán vezettem rendszeresen, de soha nem okoztam balesetet, soha még csak karcolást sem okoztam egyik autón sem, mindig időben eljutottam az úti célig. Nem felejtettem ez a Kreszt, se vezetni. Semmivel nem lettem volna magabiztosabb ilyen nagy böszme furgonokban, ha akkor lettem volna frissjogsis. Szóval nem sok hátrányát, inkább előnyét látom annak, ha most megcsinálod.

A KRESZ-vizsga nem egy agysebészet. Nem kell hozzá több doktori cím, hogy valaki fel tudja fogni a szabályokat. Vannak persze olyan alapszabályok, adatok, amiket meg kell jegyezni, de a nagy része logika, ami józan paraszti ésszel kitalálható. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az érdeklődési köre. De szerintem nem volt különösebben nehéz.

2019. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utólag azt mondom, letenném.


Vidéken anno 10+ éve sokkal olcsóbban kijöttem volna, mint 30 évesen Budapesten tanulva. Plusz anno a szüleim is bele fizettek volna, nem saját fizuból ment volna el az egész összeg. Na meg 30 évesen nem is kérnék pénzt semmire.


Időt is rugalmasabb beosztani, bár nekem szerencsém volt, munkahelyről el tudtam járni, de attól még a feladataim ott maradtak.


Plusz a jogsi onnantól mindig megmarad, és bármikor jól jöhet.

2019. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem valami hú de nagy szám a KRESZ,csak jól be kell gyakorolni.Simán meg tudod csinálni suli mellett is,nem muszály az első adandó vizsgára elmenni,mehetsz későbbire is ha biztosra akarsz menni.

Én elsőnek megbuktam,csak másodikra mentem át,én azt ajánlom hogy ne parázz rá,mert sokminden magától értetődő,inkább a vezetés része lesz nehezebb :D

2019. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!