Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek melyik hátramenet...

Nektek melyik hátramenet kapcsolás a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Balra előrre, jobbra hatrafelė 5. alatt, esetleg mint az opelnėl is van felhúzni a váltó száron egy gyűrűt?
2019. febr. 18. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ.... az egyik autónkba a 6. helyén van, a másikba gyűrű fel és balra előre. Amikor a jobb kezemen 3 ujjamon bumszli kötés volt akkor a 2 kézzel rakom hátramenetbe helyett sokkal jobb volt a másik autót használni amelyiknél 1 kézzel belöktem a 6. sebesség helyén lévőbe. Alap esetbe nekem mind a kettő nagyon jó megoldás :) Az oktató autónál anno le kellett nyomni és úgy balra előre,nah az viszont nem tetszett és a mai napig ha olyanba van szerencsém bele ülni valahogy nem jön be.
2019. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Két Opelem van, eltérő megoldással.

Az egyiknél jobbra, hátra van a hátramenet, de hogy kapcsolható legyen a váltógomb elején van egy krómozott gomb, nem gyűrű, azt kell felhúzni. Nekem ez a helyzet a logikusabb.

A másiknál bala előre, az 1-es fokozat mellett van a hátramenet. Szintén ugyan olyan gomb felhúzós módszerrel kapcsolható.

Néha van hogy hátramenet helyett 6.-at kapcsolok és akkor jut eszembe, hogy ja, most a másik autóban ülök. :D De amúgy szerintem csak megszokás kérdése.

2019. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hol van mert megkell szokni és aztán már menni fog.
2019. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Két verzió is nagyon tetszik, de a legjobban azt kedvelem, mikor lent az 5-ös alatt van az R, és ahhoz nem kell gyűrűt sem huzogatni és lenyomni sem semmit, 2-es Focuson így van. Másik jó, és nagyon biztonságos megoldás a VW csoport féle módszer, hogy lenyomod a váltókart (általában nagyon könnyű lenyomni, és úgy az 1-es mellé betolod. A gyűrűs megoldással is megvagyok szokva, azt is lehet gyorsan csinálni, de kényelmetlen, és neadjisten ha épp seb van az egyik ujjamon, vagy ilyesmi, akkor nagyon kellemetlen is.
2019. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a legjobb megoldás alatt azt értjük, hogy melyik esetben a legnehezebb sebességből rükvercbe tenni az autót, akkor mindenképpen a gyűrűs megoldás a legjobb. Egyébként én is ezt preferálom, és a saját autómban is ilyen van.


A legkényelmesebb megoldás azonban kétségkívül, ha csak szimplán az 5-ös alatt van az R. Viszont ha valaki hozzá van szokva a 6 sebességes váltóhoz, és először ül bele ilyen autóba, annak lehet, hogy ez okozhat kellemetlen meglepetést.


A VW-s megoldással sincsen nekem alapvetően bajom, de talán azt szeretem a legkevésbé.

2019. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!