Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó forgalomból kivonás?

Autó forgalomból kivonás?

Figyelt kérdés

Röviden vázolnám a helyzetem.

Előre láthatólag Júniusba Kanadába költözök. Van egy felújított Fiat Barchetta-m. Vinni akarom magammal az autót, ebből nem engedek. Konténerben lesz leszállítva, ezzel nincs gond. A problémám az lenne, hogy ilyenkor véglegesen kikell vonni a kocsit a forgalomból? Utánanéztem, de nem igazán értem a dolgot. Ha jól értelmezem a végleges kivonás a bontani való autókra vonatkozik? Ezt fontos lenne nekem. Nem szeretnék ez miatt hazarepülni :-).Mi ilyenkor a teendő? Természetesen majd a tengerentúlon intézem az ottani rendszámot és egyebeket. Az autót már május környékén szeretném hajóra rakni.



2019. febr. 19. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen, ki kell vonatni, mivel más országban lesz újra üzembe helyezve. Nézz utána, simán lehet-e az európai autókat ott forgalomba helyezni.
2019. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Abból kiindulva, hogy ha külföldről hozol ide autót azt ott végleg ki kell vonni, így természetesen ezt is, meg a logika is ezt mondja. Annak nézz utána, hogy egy ilyen koru autót üzembe lehet e helyezni ott, mert nem biztos.
2019. febr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell itthon kivonatni,ha nem Kanadában kell forgalomba helyeztetni.Az rémlik még,hogy talán vámot is kell majd fizetned.
2019. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem tudod forgalomból kivonni, csak ha leadod az autót a bontóban, ezt ugye nem szeretnéd... Kanadában regisztrálod, a regisztráció során felveszik a kapcsolatot a magyar illetékesekkel, leellenőrzik az adatokat és lejelentik hogy ott regisztrálod.


Én az Egyesült Királyságba regisztráltam a magyar autóm, pár hét után megérkezett az otthoni lakcímre az erre vonatkozó papír, tehát nekem semmi teendőm nem volt Magyarországon.

2019. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell kivonnod a forgalomból. Úgy ahogy van magyar papírokkal rendszámmal stb... beviteted az országba, ott még tudod is használni ameddig elintézed az erre szükséges dolgokat. Persze ott más szabályok vannak, nyilván egy EU-s autót ami javarészt EU-s országok szabványaira vannak megcsinálva közel sem biztosa hogy ott forgalomba helyezheted, vagy maximum át kell alakíttatni az ottani előírásoknak megfelelően. Én azért ennek néznék utána hogy ott pontosan milyen szükséges lépéseket kell tenned ahhoz hogy forgalomba helyeztesd az autót. A forgalomból való kivonást csak ideiglenesen tudod megtenni ha véglegesen akkor le kell adni a bontóba kemény 30 ezer ha nem több! amit te fizetsz és ők adnak igazolást arról hogy az autó bontásra van ítélve, és többé nem lesz használva.
2019. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!