Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megérné egy ilyen autóval...

Megérné egy ilyen autóval foglalkozni?

Figyelt kérdés

Apukámtól örököltem egy BMW E30 320i-t, aminek újkora óta ő a tulajdonosa.

A halála kapcsán szinte teljesen lenulláztam magam anyagilag, hogy ne örököljek tartozást.

Konkrétan csak a BMW maradt meg autónak, mert el kellett adnom a saját autómat is és apukámét is (ezek többet értek mint a BMW és a kettő nagyjából fedezte a tartozást)

Fél éve napi használatban van a BMW, meglepően jó és használható, a parkolóban többször is visszanézek rá, szeretem.

Viszont iszonyatos költségekkel jár a fenntartása.

Most kezd rendeződni az anyagi helyzetem, és alapvetően lenne is pénzem erre a kocsira, csak rosszkor örököltem meg a hibáival.

Enyhén korrodál, csöpög az olaj, 2-3 hét alatt elereszti az összes szervóolajat (erre mindig rátöltök). Annak ellenére hogy egy számlaképes műhelyben fel lett mérve, és a kapott eredmény alapján meg lett csináltatva a futómű most megint nyikorog valami.

A kipufogó tákolva van.A tetőkárpit lóg, a vezetőülés szakadt (egyébként gyárilag bőrös és a többi ülés hibátlan)

A klíma nem működik benne.


A pozitívuma,hogy a motor hibátlan.Eddig a kopó alkatrészekkel foglalkoztam hogy alkalmas legyen a kocsi a napi használatra, most a fékrendszer olyan,hogy nem lehet belekötni

A küszöb 1 éve lett megcsinálva még apukám által, új téli gumik, drága alufelnik jó nyári gumikkal.

Na meg a futómű sem lehet olyan rossz minek után arra is volt költve, csak ez a nyikorgás miatt nem mondanám hibátlannak.


A baj,hogy ez mind kopó-fogyó eszköz.

Kiszámoltam,hogy igényes lakatos munkával, fényezéssel és minden hiba javításával 700 ezer forintból lenne hibátlan. (erre rászámoltam még egy kicsit a további felmerülő hibákra)

Sokba van már így is, sajnálnám eladni, és teljesen megfogott.Jóval fiatalabb autóval jártam, de ez annyira bejön,hogy gondolkoztam azon is,hogy megcsináltatom és ez lesz az első számú autóm.

Viszont engem minden apró hiba zavar,stresszel, a saját autómmal mindenért rohantam a szervizbe, most pedig nincs 700 ezrem hogy ezzel is rohanjak.


Figyelembe véve, hogy ez az autó egy "kincs" ami már tartja az árát, és hogy családi örökség (ezáltal érthető érzelmi kötődés van) ki mit tenne a helyemben?


2019. febr. 25. 05:17
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Én megtartanám és felújítanám.
2019. febr. 25. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Tipikus esete a veteránozásra vágyó pénztelen emberek problematikájának.

Bármennyire is erős az érzelmi kötődés, ez egy lefingott öreg autó. Most használtauto.hu alapján talán 4-500.000et ér. Erre rákölteni 700.000-et úgy, hogy nincs is ennyid, az elég durva.

Ez az autó már nem való napi használatra. Hobbinak meg lehet tartani esetleg, ha van garázs, idő, energia és pénz, pénz, pénz. Oldtimer/youngtimer autózás nem a kispénzű emberek hobbija.

2019. febr. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen megtartanám, de nem használnám napi szinten. Így apránként meg tudod csinálni/csináltatni, és nem fog rögtön 700.000 Ft-ba kerülni.
2019. febr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
54%
Egyik cimboram most kezdett bele pár hónapja ugyan igy E30felujitasba........a sajat bevallasa szerint ugy lehetne összefoglalni az egeszet,hogy 21-re húzott lapot.......ugyanis pl karosszéria elemet (újat) egyik autós boltból sem lehet mar rendelni hozzá,ő vitte el az utolsó darabokat minden honnan de még igy is hianyzik ez az neki!Amit csak ebay-ről vagy bontóból vadászva tud beszerezni stb stb.....az E 30gyakorlatilag mára egy kihalt faj.......pénz nélkül nekiállni megcsinálni egy lelakottab peldanyt gyakorlatilag garantált csőd minden téren.....szabadulj meg tőle,mert valoszinuleg csak az erzelmi szál köt hozzá de ennyi!arra meg kár apellálni,hogy mert ezek most már majd sokat fognak erni meg megy felfele az áruk,mert ez csak a normalis jó allapotuakra igaz....az ilyennek mint a tied is gyakorlatilag az a sorsa hogy használják amíg valahogy életben tudjak tartani,addig is fénysebességgel romlik az állapota ,majd megy a bontóba hogy kanalat nyomjanak belőle!
2019. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én lemondtam volna az örökségről
2019. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tökre megérte volna lemondani a 40 milliós házról úgy hogy 12 millió a tartozás rajta :)

A két eladott autó több mint a felét fedezte a tartozásnak, és hogy ne adósodjak el inkább lenulláztam magam.Így legalább van egy saját házam egy jó környéken.

2019. febr. 25. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Kár volt kiírni a kérdést. végigminuszolsz mindenkit, mert nem az a választ kaptad, amit vártál...
2019. febr. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!