Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Twingo 2003 1.2 16v...

Renault Twingo 2003 1.2 16v 75Le (D4F 702) melegen "dadog" a motor és semmi erő nincs benne. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Két hete vettem az autót.

Kizárólag meleg motornál jön elő a hiba, de nem folyamatos, hanem úgy vettem észre, hogy lassítás után és olyankor kigyullad az elektromos hiba jelző ikon a műszerfalon.

A fordulatszám leesik ilyenkor és nagyon egyenetlenül jár a motor.

Ha így próbálok elindulni vele, akkor úgy fullad le az autó, hogy meg se mozdul a kuplung felengedése után.

Nagyobb gázadásra eltűnik a hibát jelző ikon és a hiba tünetek is elmúlnak egy kis időre.

Egy hete van szerelőnél az autó, de még nem sikerült kiderítenie a hiba okát.

Az a gond, hogy menet közben jön elő a hiba kb. 10-15km megtétele után és úgy nem lehet lehúzni pl a lambdaszondát a rendszerről.

Az alkatrészek cserélgetésébe nem szívesen megyek bele, mert anyagilag eléggé megterhelne és túl sok a lehetséges hibaok.

A diagnosztikai eszköz 2 tárolt hibajelet olvasott ki: MAP szenzor és Lambdaszonda.

Az autó vezérlés cserére vár ezen kívül és szelepfedél tömítés és szívócsonk tömítés csere is lesz, csak infóképp írom, ha már szét lesz szedve ott miket érdemes ellenőrizni és hogyan?



2019. febr. 25. 10:13
 1/3 D. Brasco ***** válasza:
100%
Twingók betegsége ez...ha eleve hozza a map szenzor hibát akkor nem is kerdes,hogy az egesz fojtószelepházat úgy ahogy van egybe cserélni kell!A 60lovas D7F-hez kétféle van a 75lovast nem vágom pontosan......ugyhogy szerintem szedjetek le az egeszet mintának aztan egy bontóbol szerezz ra egyet!
2019. febr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megér egy gyertyacserét szerintem

Fantasztikus szerelő lehet aki 1 hét alatt sem jön rá,melyik henger hagy ki...

2019. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Fojtószelepház ki lett takarítva, első lambdaszonda cserélve.

400km megtétele alatt nem jött elő a hiba.

2019. márc. 14. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!