Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes Spurit esetleg más...

Érdemes Spurit esetleg más adalékot adni a benzinhez?

Figyelt kérdés

2t 50ccm robogó. Nincs szerencsére semmi baja, de gondoltam kedvezek neki egy kicsit.

Érdemes Spuri motortisztító adalékot tenni a benzinbe?125ml-t adnak 1200Ft-ért.



2019. febr. 27. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
2 ütemű 50)es robogóba ilyet önteni talán a világ legfeleslegesebb dolga!
2019. febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak oda nem érdemes, hanem egy uzemanyaghoz sem érdemes..
2019. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ártani nem fog. Négyüteműbe öntöttem gyüszünyi spurit, annak simább lett egy hangyányit az alapjárata. kétütemű szimóba STP-t öntöttem, csak a gyertya lett szebb, meg a lelkemnek jobb..


Ha szeretnéd, bátran öntsd bele, de ne egyszerre. Ezek az adalékok ki vannak találva, csak hosszabb ideig kellene használni, hogy eredményt láss..


Winn's, STP, Spuri.


az a helyzet, hogy sok kúthoz tiszta benyát hoznak, és a kút tulajdonosa önti bele a q.rva drága adalékot..aztán vagy elég, vagy nem. tehát nem rontod a minőséget.

2019. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ment a zöld!
2019. febr. 27. 19:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán, főleg robogóba. Én tapasztalatból tudom hogy semmivel nem lesz jobb tőle, ami pocsékolás. Benzinkutakon eleve kevernek az üzemanyaghoz adalékot ezért megeshet hogy 1-1 kútnál hiába egy cég eltérőek az árak az adalékolás miatt. A prémium üzemanyagokba jobb adalékot tesznek meg többet, ezét prémium az egy hangyányit még ér valamit de az is csak rendszeres használat után jön elő, de olyan látványosan nem. Én autóba is használtam spurit mivel nekem van dízel és benzines autóm is. Dízel autómnak szebb lett a hangja tőle valamennyire, de nem lett erősebb, és persze az átlagfogyasztása sem csökkent, tehát ezek a dumák nagy süketelések.

Benzines autómnál egyáltalán nem vettem észre változást, motornál szintén nem volt semmi haszna. Már le is szoktam ezekről az adalékokról mert értelmetlen. Egyedül akkor volt valami értelme amikor egy "noname" magánkúton tankoltam és igen csak kínlódott tőle az autóm. Akkor kb 30liter benzinhez adtam 1,5 deci spurit na akkor valamivel jobb lett, de az sem volt az igazi, maximum ezekre így jó, de árban ha azt vesszük ugyanúgy jössz ki mint ha egy normális kúton tankolsz normál benzint. Ha legolcsóbb magánkutaknál tankolsz valami vackot és ahhoz adsz spurit az is már pénzkidobás, plusz ezekben megeshet hogy némi víz is kerül az üzemanyagba ami kegyetlenül árt ám a motornak, meg kb mindennek.

2019. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!