Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kezdek egy quaddal, és...

Ha kezdek egy quaddal, és később motorra valtok, abból lehet baj?

Figyelt kérdés
Szóval, hogy tudom majd vezetni, nem lesz nehezebb mert quadot vezettem előtte? Ültem már simsonon, 1-esbe mentem is vele, ennyi a motoros tapasztalatom. Mondjuk egy 200 ccm gyengusz quadrol egy 125-os 2T crossra váltanek. 🤔

2019. febr. 28. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden tanulható.

A motorozás alapja a két keréken egyensúlyozás (kerékpározás), nem a quad.

A quadozásnak is megvan a haszna, de ha valaki direkt a motorozás miatt akar quadot venni, az szerintem fölösleges kitérő.


Az nem volt benne a kérdésben, hogy milyen quad, és hol használnád, de a quadokról tudni kell, hogy azok többsége sport eszköz, nem jármű, közúton tilos közlekedni vele, csak zárt pályán használható.

A közúti közlekedésre alkalmas quad kevés van, és elég boros az áruk, nem véletlenül ritka a közúton, közterületen közlekedő quad.

Hasonló a helyzet a cross motorokkal - azoknak is kell közúti közlekedésre alkalmas, gyári minősítés.

A versenypálya más téma, de az erdő, mező nem versenypálya.

2019. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Wexxtor zongshen 200, szinte teljesen felújítva, nem kozutra szannam, ismerős telken mennék vele. De akkor szerinted jobban járnek ha mondjuk egy simsonnal kezdek?
2019. febr. 28. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Felesleges a quad. Nem arra kell neked amire eredetileg, célirányosan szánták! És hát ugye közúton nem is mehetsz vele....
2019. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!