Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót vásárolnék, de milyet?

Autót vásárolnék, de milyet?

Figyelt kérdés

18.életévét betöltött srác vagyok, friss jogosítvánnyal. Milyen szempontok alapján válasszak első autót? A keret KB.: 1.5m forint ( beleszámítva az egyéb költségeket átiratás, nagyszerviz stb...) Munkába járásra leginkább de néha csak úgy autózni, hetente KB.150-200 km et utaznék vele (tehát nem sokat) évente lenne vele 3-4 nagyobb út( 800km oda-vissza) amikor haza megyek. Elképzelés:

-Benzineset, mivel nem használnám nagy távokra de lehet dízel is

-10 liter alatti fogyasztás

-1.4-től 2.0-ig

-fenttarthatóság, ne legyen pénznyelde

Körülbelül ennyi.

Mazda 6 on gondolkodok nagyon, munkatársamnak az van és neki bevált (ha lehet így mondani)

BMW két is nézegettem és azzal kapcsolatban is lenne kérdésem, hogy tényleg drága femtartani?

És első autónak jó e ha hátsókerekes?

Volkswagen ék közül az 5ös passatokat emelném ki azokról is olvastam jókat.

A golf 4 meghát "női autó" nem igen férek el benne :D Nade lényeg a lényeg tanácsokat, tapasztalatokat várok első autóval kapcsolatban.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. febr. 28. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ebben az összegnagyságrendben valószínűleg csak retkeket tudsz megvenni a nagy prémium márkákból. Ellenben ha nem presztízselni akarsz, akkor ilyen nagyságrendben egész jó példányokat kifoghatsz egyszerűbb, kisebb márkákból. Mint pl Opel Astra vagy Corsa, Suzuki Swift, vagy Suzuki Ignis, de talán az ilyen KIA meg Hyundai márkákban is lehetnek jók vagy a Daewoo utódmodelljei Chevrolet néven.


Az olcsó Passatokat, BMVket, Merciket én nagy ívben kerülném, mert sajnos a gatyád rá fog menni.

2019. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

PL:


[link]


Nem szép, nem presztízs, de élhető, fiatal, szervizkönyves, keveset futott.

2019. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Toyota Corolla esetleg Honda Civic ennyiert marckapsz jót
2019. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A keret KB.: 1.5m forint ( beleszámítva az egyéb költségeket átiratás, nagyszerviz stb...)"


Vagyis a vételár 1-1,2 millió, de inkább csak 1 millió a max...

Ennyiért meg nem prémium márkákkal kellene szemezgetni, meg kell elégedni a közép kategória aljával, ha csak arra van keret.

Az autó költségeiben a vételár csak egy elem, arra folyamatosan költeni kell.


A Mazda 6 talán bele fér a keretbe, a Passat nálam kívül esik azon, nem akarok fél millió kilométert futott dízelt.. inkább egy benzines Ford Focus.

Ez az elmélet, a gyakorlat sokkal sötétebb, a magyar használt autó piac egy irdatlan nagy mocsár, sok roncs közül kell előkaparni a vállalható állapotban lévő darabot.

2019. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyiból nagyon jó állapotú, valóban keveset futott 2008-10 évjáratú swiftet lehet venni. Bár ha nagy csomagtér kell akkor felejtős. Ebben az árkategóriában levő mazdák között állítólag sok rohad. BMW, mint írták, a gatyád rámeHET. Nekem 2008-as swift van, 1 millió+ árkategóriából, hasonlóképpen használom mint te és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. 22/F
2019. márc. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!