Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kisebb átmérőjű abroncsot...

Ha kisebb átmérőjű abroncsot szerelek fel az autómra, mint amit a gyár meghatározott, okozhat károkat az autóban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy a futómű tönkremehet vagy sem, mivel többet kell a keréknek forognia, vagy megterheli a motort nagyon.

19 mm lenne az átmérő különbség.


2019. márc. 4. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Kárt nem okoz.


A km óra csalni fog még jobban lefele, illetve nem lesz olyan jó a kerék rázkódáselnyelése :)


Nekem az autóra gyárilag 185/65 R15 kellene de én már évek óta 195/65 R15-öt használok rajta.

A km/h most halálosan pontos... ha az 100-at mutat akkor GPS szerint is 100-at mutat :)


Jobban is néz ki a nagyobb kerékkel és pont el is fér a kerékdobban.


Ja és alacsonyabban is lesz az autód minimálisan.

Miért akarsz rá kisebbet tenni? Jó áron lenne?


Végsebességed is csökkenni fog de szerintem az totál elhanyagolható mert senki sem használja végsebességen az autóját.

2019. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na jól elírtam... FELFELE fog még jobban csalni a km/h óra.

Ha eddig 100-at mutatott és mentél GPS szerint 95-öt akkor lehet már csak 92-őt fogsz.

2019. márc. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően kárt nem okoz, előbb leér az alja, csal az óra.

Az, hogy a futómű geometriára nézve milyen hatása van, azt nem nagyon tudja megmondani senki. De egyetértenek, hogy nem tesz jót. De normál közlekedés mellett nem okoz különösebb problémát.

De nekem az a véleményem, hogy akinek futja autóra, annak legyen keret megfelelő méretű gumira is.

2019. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!