Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti vennétek autót hitelre?

Ti vennétek autót hitelre?

Figyelt kérdés

Nos én 19 éves vagyok, iskolába járok és mellette dolgozom.

Szeretnék venni magamnak egy saját autót ami már egy ideje az álmom. Igazából semmi másra nem kellene költenem, az autó törlesztésén kívül, mert a szüleimmel lakom és szerintem egy pár évig még itt is fogok . 3 milliós autóról van szó. Az autó törlesztésén kívül bőven maradna még pénzem, ami nekem bőségesen elég.( nem szórom a pénzt) 160e ft keresek. Mit gondoltok ez esetben ? A válaszokat előre is köszönöm szépen:)


2019. márc. 6. 22:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen kereset mellé a 3 milliós autót kicsit drágállom, de ha szükség esetén megvan a megfelelő szülői háttér, akkor kivitelezhető.
2019. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

Vennék, de nem minden esetben, és nem mindegy milyet. Olyat csak, ahogy tettünk is egyébként ami pénzt is tud keresni, tehát az nem egy 3 milliós személyautó volt.

Tiéd a döntés. Annak sem sok értelme van, hogy venni pár százért egy bontószökevényt.

2019. márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Egyébként szülői háttérre visszatérve, nem vagyunk milliomosok, de tudnának segíteni ha esetleg valami gebasz lenne. De azt nyilván nem várnám el, én szeretném saját magam finanszírozni.

Utolsó igen én is így gondolom.

2019. márc. 6. 22:58
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

attol fugg milyen kamatra tudsz hitelt felvenni


[link]


barmi hitel ami 10% felett van, (auto eseteben, ami azonnal veszit az arabol, ahogy kihozod a szalonbol) abszolut nem eri meg!

2019. márc. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Végül is ha szórni akarsz pénzt akkor hitel persze... nemhogy vennél most egy olcsó autót aztán majd ha összegyűlik a pénz akkor hitel nélkül amit akarsz.
2019. márc. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél! Fiatalon én is így gondolkodtam, jól rá is csesztem. Most már nem vennék autót hitelre, pedig 450-500 között van a fizetésem. A 160-ból kifizeted a törlesztést, tankolsz, ha szervizbe kell vinni, akkor lehet, hogy az egész fizetésed nem lenne elég a költségekre. Mondjuk egy kettőstömegű csere, dízelnél porlasztó-nagynyomású csere stb. És ugye még szórakozni és öltözködni is kell. Évekig ez menne! Amúgy milyen autóról lenne szó?
2019. márc. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Én vennék, de csak akkor, ha nagy értékű és az árát hitel nélkül is tudnám állni. Egyszerűen azért, mert így nem egyben menne el az embernek X millió forint, a havi félretett pénzemből törlesztenék és ott lenne a biztonsági tartalék is.


Viszont 160 ezres fizetéssel anyámékkal lakva 19 évesen nem vennék 3 milliós autót...

2019. márc. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Csak a leglényegesebb dolgot nem firtatja senki. Mennyi az önerő?

Szerintem az autó vételárának 1/3-át simán fel lehet venni. Jó a kamatkörnyezet. 1 milliót 4 év alatt visszafizetsz huszonpárezer forintos törlesztővel, egy dohányosnak ennyi a cigi egy hónapra...

Továbbá, ha valami beüt és totálkárra töröd a kocsit, a roncsért kapott pénzből ki tudod fizetni a hitelt, így nullára kijössz (Nyilván buksz, de nem marad tartozásod autó nélkül)

2019. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kamatokból meg támogatod a bankot... Sosem értettem meg a hitel mániát, megvesz valamit X összegért, vagyis " megvesz " de mire valóban a sajátja lesz sokkal többet fizetett ki mint az ára... Végül is a bankok erre építenek sokszor, mert az embereknek minden azonnal kell.
2019. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Beviz Elek ***** válasza:
74%

Maximum 2 esetben vennék autót hitelre.

1. Munkaeszköz ami pénzt termel, hosszútávon ráfizetés olcsóbb járművel csinálni. Furgon, kamion, esetleg taxizásra Prius, CT200h, Tesla


2. Nincs kp lecserélni a jelenlegit és olcsóbban jönnék ki egy olyannal amit jelenleg nem engedhetek meg magamnak. Jelen esetben Angliában elég sok az útadó a 22 éves kocsimra, a kamat alacsony és talán megérné lecserélni egy olcsóbb elektromosra. Nem szeretnék hitelt felvenni, később megveszem kp-ra, de ebben az esetben még érthető lenne.

2019. márc. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!