Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót hitelre?

Torro Botond kérdése:

Használt autót hitelre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy mennék németországba dolgozni a haveroméknál laknék tehát lakásra nem nagyon kéne költenem és így elég sok pénzt félre tudnék rakni , mondtam hogy szeretnék autót venni majd és az apukája azt mondta ha tetszik a hely és maradok hosszabb időre nyugodtan vehetek egy autót hitelre mert hogy jobban megéri , ami érdekes hogy valóban ott gyakorlatilag mindenki hitelre vesz autót szinte senki nem spórolgat évekig hogy megvegye aminek a visszafizetése úgy van hogy a fizetésedből kiszámolják hogy mennyit költesz lakásra kajára stb átlagban és a megtakarított pénzed maximum 60%-át fizetheted vissza havonta ami szerintem nem olyan vészes.

2018. júl. 21. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:

,,ami érdekes hogy valóban ott gyakorlatilag mindenki hitelre vesz autót szinte senki nem spórolgat évekig hogy megvegye "


Ne gondold azt,hogy az ottani összeszerelö üzemekben okosabbak lennenek az emberek mint idehaza..

Ha eleg sok penzt felre tudsz tenni,akkor majd veszel egyet ha összegyült ra.

2018. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Beviz Elek ***** válasza:

Persze, mert ott kolbászból van a kerítés és adnak egy autót hogy ne kelljen tömegközlekedned.


A hitel mindenhol hitel, részletekben fizetsz, de így többet. Jobban nem fogja megérni, hiszen ugyanazért a dologért többet fizetsz.


Vannak speciális esetek, nekem autónként kb 80e ft az éves adó, egy új elektromos/hibrid/szupertakarékos autóra ingyen/szinte ingyen van, tehát ez az évek során lefarag a kamat által keletkezett többletköltségből. Viszont ha ennyire belemegyünk, akkor érdemes mindent összeszámolni. Egyszerűbb autóim vannak, megszerelem magamnak, mindkettőt gombokért fenttartom. Igaz, magasabb az adó rájuk, de nincs akkora értékcsökkenés, kötelező márkaszervíz (gari miatt), drága/bonyolult meghibásodás, így összességében gazdaságosabb és mivel házra gyűjtünk, nem akarom a pénzemet 2 új kocsiban értékteleníteni.


A használt autós hitelnek egy kicsi jó oldala sincs. Az adó is több, problémák is előjöhetnek és a hitel miatt többet is fizetsz mint nélküle tennéd.


Azt ne felejtsd el, hogy az autót nem megvenni nehéz, hanem fenttartani. Mi Angliában élünk, itt az autóm kb 100e ft-ot ér és az első éves biztosításom 900ezer ft lett volna ha nem sírom ki hogy számolják be a magyar bónuszaimat. Aztán még rájön az adó, tegyük fel nem értesz hozzá és vásárlás ugye vásárlás után illik a vezérlés és olajcsere. Ez otthon sem 2ft, nyugatabbra még több.

2018. júl. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a vadonat új autómat se hitelre vettem, hanem kp-ra. Használtat eszembe nem jutna hitelre venni.

De ha ott olyan sokat félre tudsz tenni, akkor nem is kell sokat spórolni. Max 1-2 év alatt összegyűlne a pénzed egy jobb használt autóra. Azt a rövid időt ki lehet bírni autó nélkül és legalább nem a bankok zsebét tömöd a kamattal. Én legalábbis így csinálnám a helyedben.

2018. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Használt autót a kéthavi fizetésed erejéig "érdemes" venni. Annyit meg féllábon is kibírsz.
2018. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
...újat meg 5-6 haviból... hagyjuk már! Akkor ebben az országban mindenki pár százezres szarokkal rohangálna. Én nagyon nem ezt tapasztalom az utakon. Vagy pedig a lakosság döntő része milliókat visz haza havonta.
2018. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha nem veszünk autót hitelre, az a lúzerek játéka. Egyetlen kivétel, ha a vllalkozáshoz kell, ami ki is termeli azt.
2018. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!