Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vállalkozáshoz új vagy használ...

Vállalkozáshoz új vagy használt autó?

Figyelt kérdés

Autót vásárolnék. Fél éve kezdtem a vállalkozást, valami kisebb dobozosra gondoltam. Használt autóban gondolkodok , de lehetőleg valami nem agyonstrapáltra. De nyilván arra is kell költeni ha megveszem , ez egyértelmű. Lehetnek rejtett hibái, meg kitudja hogy ki hogyan használta.Egy ismerős viszont azt mondja hogy újban kellene gondolkodnom. Úgy mondta, hogy ha a felét lefizetném és a többit hitelre. Új kocsival meglehet nem lenne annyi gond és garancia is van rá. Persze ha hiteles lenne casco-t is kötnöm kellene rá. Viszont nagyon hitelezni nem szeretnék. Egyben meg sajnálnám rá kifizetni, tudom magamról.


Érdeklődjek a hitelessel kapcsolatban vagy nézzek valami jó állapotú, használt példányt?


2019. márc. 10. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem igen, de ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz.
2019. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem első körben kérj ajánlatot egy-két újra majd beszélj a könyvelőddel hogy 2-5 éves időtávon melyik éri meg számodra jobban.

Sok helyen az is megy új autó esetén, hogy 3-4 év lízing után visszaadod, beszámolják és hozod ki az újat helyette amivel jön megint 3-4 probléma mentes év.


A könyvelőd ki tudja számolni melyik konstrukció mennyibe kerül x évre, melyiknél milyen maradványérték van stb.. Lehet neked nem szimpi a finanszírozott autó, de valószínűleg céges autóként azzal hosszú távon jobban járnál.

2019. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2019. márc. 10. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindig 5-6 éves kocsit veszek vállalkozásra. Telen veszem az újat tavasszal eladom a régit.

2 év alatt szetcsesszuk majd szivjon vele más

.

De ha véletlenül nekem 1-2 napot üzemen kívül van nem okoz gondot.

2019. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha találsz olyan példányt amiben a km 200 ezer alatt van akkor vidd el állapotfelmérésre aztán ha azt mondják hogy rendben van a kocsi akkor nyugodtan vedd meg.


Ha viszont nem találsz ilyet, csak akkor vegyél újat lízingre.


Mi olyat vettünk ami 5 éves volt 140 ezer km-el és minden rendben van vele. És azért nem mindegy hogy ilyet veszel 1,5 - 2 millióért vagy egy újat 4 - 5-ért!

2019. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!