Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az első gyakorlati (vezetés...

Az első gyakorlati (vezetés óra) hogy zajlik általában?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenkinél kicsit más, de nálatok hogy zajlott?


És ha megkérdezi, hogy vezettem-e már, akkor mondhatom azt, hogy igen vagy nem kene? ( barátommal voltunk egy elhagyatott parkolóban és ő mondott és mutatott pár jó dolgot és én is vezettem kicsit)

(Mielőtt bárki beszólna, kb 15km/h-val mentem max, szóval tényleg inkább csak az elindulást gyakoroltuk)


Legyszi azt is írjatok le, hogy mikor volt az 1. Oratok, köszi :)

csak mert régebben úgy tudom volt valami rutinpálya vizsga is, vagy az az oktatóival volt egy ‘vizsga’?



2019. márc. 10. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Tőlem megkérdezte, hogy tudom e kezelni az autót. Mondtam, hogy tudom. Igy csak a város szélére vitt ki, megnézte hogy tényleg megy e minden. Ahogy látta, hogy tudok vezetni fél óra után vitt is a városba. Na ott már kiderült, hogy csak az autót tudtam kezelni, de vezetni nem :D
2019. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Átvettük, hogy mi miért és mire való, aztán vezettem kertesházak között az utcákba, majd kimentünk a városba is kicsit, de tényleg csak kb annyit, hogy 2 sávos utat is láttam.

Nekem sem volt semmi közöm az autóhoz, 1-2x indultam el és gyorsítottam egy barátom autóját szintén egy elhagyott (régi rutin) úton

2019. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Megkérdezte, hogy vezettem-e már. Mondtam, hogy igen.

Mentünk egy kört a parkolóban, látta, hogy tudom irányítani az autót, ezután átmentünk egy közeli 30-as övezetbe és ott bóklásztunk. Ott főleg jobbkézszabályos kereszteződések voltak.

(2014-ben, akkor már nem volt rutinvizsga)

2019. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Tavaly kezdtem el a jogsit. Első nap megkérdezte vezettem már. Mondtam, hogy igen. Az iskolánál volt rutinpálya ahol max fél órát voltunk, hogy lássa tudom legalább azt, hogy melyik pedál mire való. A kis pályán begyakoroltatta velem az indulás, megállást, majd mentünk is ki a nyílt utcára, és a forgalomban vezettem.

Ma már nincs rutin pályán vizsga. Egyből kint vagy a forgalomban, és ott is vizsgázol.

2019. márc. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Kimentunk a tanpalyara megkerdezte hogy vezettem e mar meg hogy tudom e hogy hogy mukodik legalabb elmeletben

Mondtam meg nem vezettem de tudom, elmeletben hogy kell

Helycsere csinaltunk par elindulast meg korbe-korbe a tanpalyan

Dombon-lejton elindulas aztan minden elsore ment es nem akarta elhinni hogy tenyleg most vezetek eletemben elosszor aztan ezzel el is szallt hamar az ido es csak ilyet szol “akkor mehetunk vissza a vegallomasra” ahol ugye a kovetkezo szall majd be en meg uresbe teszem kezifek csatolom ki a biztonsagi ovet hogy akkor helycsere o meg nevet es mondja ne mozgolodj annyira mert te vezetsz

Levert a viz hogy igy egybol melyviz raadasul a ciganytelepen keresztul mentunk mert arra gyorsabb mert senki nem mer arra fele menni kb😅 es szerencsem is volt mert csak 2 lampat kaptam igy a tanplyat beleszamitva 3x kellett elindulnom de szerencsere egyszer se fulladtam le ami nagy onbizalmat adott es az oktatom is vegig higgadtan tanitott igy imadtam a gyakorlast plusz az autot is imadtam szoval jo volt nagyon

2019. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Még anno a rutinpályán kérdezte hogy volt e már kormány a kezembe. Mondtam hogy volt. 1 órát keringőztünk a rutinpályán aztán egyszer csak mondta hogy kimegyünk a kapun és ott találtam magam a városi forgalomban. Be voltam szarva, de az oktató segített és visszavezettem az autósiskoláig. Onnantól kezdve én vezettem mindig az iskola és a rutinpálya között is.
2019. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

1.5 éve volt hogy elkezdtem tanulni.

Az oktatóval odamentünk egy nagy területre( ami olyasmi mint a rutinpálya ). Ő vezetett.

Megkérdezte hogy indítottam-e már be autót, elindultam e már vele, stb. mondtam, hogy apa megmutatta ezeket hogy kell. Mondta hogy akkor mutassam meg, hát mindent jól csináltam,kivétel a fékezést. De azért a többi se ment annyira szuperül. A városban egy nagy rutinpályán voltunk, ami nem nevezhető rutinpályának, mert csak egy nagy terület van ott, ahol sokan vezetni tanulnak, de semmi akadály nincs ott, amit kerülgetni lehet. Mentünk köröket, gyakoroltuk az elindulást, megállást, fékezést, stb. Vissza felé is az oktató vezetett, ahonnan elindultnk. Rá talán pár napra, de max 1 hétre mentem a 2. vezetési órámra. Akkor egy teljesen másik autóval Budapestre kellett vezetnem főúton a városból. Majdnem infarktust kaptam. Mondta az oktató, hogy hát tudok én vezetni, az első órán már látta. Úgyhogy bedobtak a mélyvízbe. Ja és este volt, szakadt az eső is.

2019. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!