Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti is féltetek az első vezetés...

Ti is féltetek az első vezetéseteken?

Figyelt kérdés
Holnap kezdem a vezetést, sajnos még autót sem indítottam el. Olyan hirtelen jött, hogy eltudom kezdeni a gyakorlatot, hogy sajnos apámmal nem sikerült elmennem vezetni. Kb nulla a tudásom ilyen téren. A kresz-vizsgámon csak 3 pontot veszítettem, de az sem ma volt, hanem 5 hónappal ezelőtt. Amit akkor tudtam, annak a nagy részét el is felejtettem.

2019. jan. 14. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Indítás után gyerekjáték, előtte az oktató úgyis mindent elmond. Meg segíteni fog hogy mikor kell váltani, de azt pár váltás után érezni fogod. Majd fülig érő szájjal fogsz vezetni, nagyon jó érzés a legelső vezetés.
2019. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat! :) Ment a "zöld kéz".
2019. jan. 14. 19:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A vezetés gyakorlati részét az oktató megtanítja, azért van melletted.


A KRESZ tudást viszont neked kellene "karban tartani", amikor már "sűrűbb forgalomban" jártok, annyi mindenre kell megosztani a figyelmet, hogy nincs is idő a szabályokon gondolkozni, azt egyszerűen tudni kell, és a sok információ tudatában helyen dönteni.

Az oktató utasításai között sokszor lesz olyan, hogy "ahol a szabály megengedi", "első lehetőségnél", de a megállás, megfordulás helyét is neked kell kiválasztani, nem mindenhol szabályos.

Forgalmi vizsgán meg egy szabálysértés miatt meg lehet bukni, nincs 10 hibapontos határ, és egy perces gondolkodási idő sem.

A gyakorlásokon is frissül majd a KRESZ tudás, de amit "elfelejt" az ember, azt igazán meg sem tanulta.

2019. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az első alkalommal pályán voltam, az alapokat gyakoroltuk (elindulás, váltás, kormányzás, szlalom, parkolás bóják közé). Aztán épp csatoltam volna ki az övet, mikor szólt az oktató, hogy mit csinálok? Én viszem haza az autót (100 ezres nagyváros, kb 5-8 km-re volt a pálya a parkolótól ahova mentünk). Olyan gyomorgörcsöm lett hirtelen, elmondani nem tudom. De segített végig az oktató, és sikeresen elvittem az autót a parkolóba. Remegő lábakkal, de fülig érő vigyorral szálltam ki az autóból. Ennek már 3 éve, 2,5 éve van B, 1 éve C kategóriám, illetve dolgoztam furgonnal is nyáron. Nem lesz nehéz, sok sikert! Az oktató végig segíteni fog, nyugi. Ja, és jobb, hogy nem vezettél még, mert egy rosszul beidegződött mozdulatot nagyon nehéz kijavítani. Ha bármiben segíthetek, írj nyugodtan! 20/F
2019. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én még anno rutinpályán kezdtem. Akkor tojtam be, amikor először kellett kimennem a forgalomba. A kreszt pedig tanuld meg rendesen, különben elég nehéz dolgod lesz. Bárhogyan is közlekedsz, figyeld a táblákat és gyakorolj. Gyalogosként vagy tömegközlekedve még könnyebb dolgod van, mert van időd elgondolkozni rajtuk, meg megfigyelni a kereszteződéseket.
2019. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Első alkalommal a forgalomban kezdtem, a Népligetben pár kör után már az Üllői úton mentünk. Kicsit be voltam tojva, de végülis nem volt rá okom, mert jól boldogultam.
2019. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
93%
Nem féltem, de iszonyat rossz volt. megfájdult a fejem meg a kocsi se arra ment amerre kellett volna...
2019. jan. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én vagyok különleges vagy nem tudom, de én a legjobban várom azt, hogy elkezdhessek vezetni! :D

Amúgy van egy csatorna, ahol vezetést oktatnak és nagyon rendes az oktató és még videón keresztül is lehet belőle tanulni! Javaslom, hogy nézd meg lehet segít valamennyit. De amúgy ahogy látom, tegnapi a kérdés, tehát ma vezettél. Hogy ment? Milyen volt? :D

A csatorna amúgy itt van: https://www.youtube.com/channel/UCfcQxzLq3sE35-Uq_g9Kg_g

Sok sikert a továbbiakban! :)

2019. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 veterán vas ***** válasza:
65%

Bevallom volt majré az első vezetésnél. (14 évesen)

Féltem, hogy a szüleim hazajönnek idő előtt és észreveszik, hogy mentem egy kört az utcában.

Végül is semmi gond nem volt, visszaértem időben, és pontosan ugyan oda tettem le az autót. Szépen, orral befelé a kertes ház kapubejárójába.



Csakhogy Apám éppen fordítva, orrával kifelé hagyta.


Bukta! :)

2019. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok! :)
2019. jan. 16. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!