Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudnám turbosítani a...

I3LaCkiNMaN kérdése:

Hogy tudnám turbosítani a 2litres Fordomat?

Figyelt kérdés
Van egy Sedan MK2es Ford Focusom 2 litres szívóbenzines motorral ! Én arra gondoltam legelőszőr hogy a gyári 145lóerőt turbó nélkül pumpáljam fel legalább 160ra ! Mivel érhetem el ezt ? Valamint a fenti kérdésre segítséget kérve: arra gondoltam, hogy egy 0.5-1 baros töltőnyomást elérve (egy 1.6 vagy 1.8as benzines kocsiról levéve a turbót átépíteni az enyémbe) mennyi erőt nyerhetek ? Tudom hogy sok mindent át kell alakítani, cserélni de lehetőleg úgy, hogy a motorba ne járjak túl sokat !

2019. márc. 12. 02:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van rá legalább 1-1,5 millód?
2019. márc. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Turbó legtomegmero motor vezérles leomló a szívó rendszer és intercooler és a turbó olajzasat kell megoldani. Ezzel tuti lehet 30 lovat nyerni.

Afelett már a motort is át kell alakítani

2019. márc. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha az a lóerő kevés a szívómotornál , akkor azt kellene rendbe tenni először. Biztos hogy nem jól megy az a motor. De ha te 15 Lóerőt tudnál pluszban csinálni, azt nem vennéd észre sem. De az agyát nem tudod átalakítani sufnituninggal otthon, ahhoz már komoly szaktudás kell.
2019. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
59%

Na mi az?Hajnal haromkor a kocsmában az asztaltársaságnál felmerült a turbótéma?Tekintve hogy kérdésed minden féle műszaki tudást es tapasztalatot jól láthatóan nélkülöz,én azt mondom ragaszd tele monster matricákkal,hiszen azoknak köztudottan plusz 5lovat ad.....darabja!!!

A másik lehetőség,hogy elolvasod az oldalon kb egymillioszor megválaszolt hogyan turbósítsak kérdéseket....tekintve,hogy minden héten van vagy 4-5ilyen tunerjóska aki beturbózná az auto motorjat!

Vagy harmadik legegyszerűbb es egyben legolcsobb megoldas,hogy eladod a mostanit es veszel egy alapbol turbósat!

2019. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Én azzal kezdeném,hogy elvinném egy teljesítmény mérésre....Mondjuk ha jobb helyen akarod tuningoltatni akkor ott előtte is mérnek (ha gondok vannak akkor megcsináltatod az autót,mert nem tuningolnak addig)meg utána is. Ott ha felveted,hogy turbósítani akarod akkor elmondják a dolgokat is. De alap esetbe az jó drága lesz,meg idő és papír munka. Én simán vennék egy gyári turbósat ,mondjuk saját tapasztalatom az,hogy a turbós dízellel kevesebb a baj mint a benzinessel.
2019. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most így általánosan válaszolok az összesre ! Éjjeli váltásba voltam, a kocsinak a motra teljesen rendben van, 147 lovat mértünk, kenés megfelelő, 5 ezrenként olajat mindig cserélek, olajat nem éget ! Igen, lenne rá keret, sőt szívesen megcsináltatnám, nem foglalkozok sufni tuningal ! ECUt átprogramozni biztos hogy kell, belenyúlni a motorba inkább minimális szinten, cserélnék bütyit, főtengelyt, hengereket, csapágyakat, rúdakat ! Nem tudom őszintén, igazából egy szak ember véleménye kellene nekem ! Khmm, mit a ***** akarsz/mondsz te itt nekem a dízellel ? Takarodj el ne is lássalak, igénytelen dízel kocsi, halj oda ... Inkább bízok a turbóbenzinbe, ha még több törődést is igényel !
2019. márc. 12. 09:35
 7/11 D. Brasco ***** válasza:
69%

Cimbora te ugy el vagy tévedve mint ide Dubai!


"ECUt átprogramozni biztos hogy kell, "

Azt nem atprogramozni kell hanem kell egy új komplett írható elektronika (vems) meg annak az összes sallangja első körön.......és azt kell majd felprogramozni,nem pedig a gyárit átírni!


"belenyúlni a motorba inkább minimális szinten, cserélnék bütyit, főtengelyt, hengereket, csapágyakat, rúdakat ! "

Aha....szóval a blokkba nem akarsz belenyúlni csak minimális szinten de már főtengely cserét emlegetsz.......az ilyen szakszavaktól tekintsünk is el hogy "henger" meg "bütyi" ,illetve "rudak"


Egy szó mint száz,lövésed sincs semmiről....gondolom az éjszakai műszakban a portán ülve túl sok volt a nídfószpíd!

Ha van felesleges nagyon sok milliod egy tuning műhely ugyan megcsinálja neked,de valahogy az irásképedből meg a egyaltalan az egesz hozzászólásodból/reakciódból nehezen tudom elhinni,hogy neked erre komolyan telne!

2019. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen !
2019. márc. 12. 22:27
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy visszatérve a posztomhoz ! **cire van fogalmam, keretem és valamennyi tudásom ! Az ember ha akar valamit azt megcsinálja, és én pont ezt akarom ! Válaszokra voltam kiváncsi, hát megkaptam :) Téma lezárva :)
2019. máj. 15. 23:54
 10/11 D. Brasco ***** válasza:

"**cire van fogalmam, keretem és valamennyi tudásom ! "


Igen.ennél a kérdésnél jól láthatóan elő is jött mindegyik........

2019. máj. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!