Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes néha a jobbik (több...

Érdemes néha a jobbik (több adalékot tartalmazó) gázolajból tankolni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg ehhez hasonló kérdés van fenn gyakorin, de én az aktuálisan kapható prémium gázolajokra vagyok kíváncsi, ezért teszem fel kérdésemet. Én eddig szinte sosem tankoltam prémium üzemanyagot az autómba (bár egy időben használtam a spurit), és ez idáig nem is tapasztaltam semmilyen hátrányát. Viszont most már azért átléptem a 150.000 km-et az autóval, és még egy ideig biztosan használni szeretném, szóval szeretném megóvni a motort. Sokan esküsznek a prémium gázolajokra, valaki szerint viszont humbuk az egész.


Fontos leszögezni, hogy én nem fogyasztás csökkenést és teljesítmény növekedést várok el a jobb naftától, csakis a motorélettartam növelése a fontos. Illetve, hogy a literenként kb. 40 forinttal drágább üzemanyag, megtérül a hosszabb távon? Gondolok itt, hogy bizonyos alkatrészeket így később kell majd cserélni, ami végett csökken a szervízköltségem. Illetve milyen rendszerességgel érdemes a jobbik üzemanyagból tankolni? Valamit, melyik kút prémium gázolaja a "legjobb"? Tudom, hogy az utolsó kérdés tök szubjektív, de mégis kíváncsi vagyok a személyes tapasztalatokra.


Előre is köszönöm a válaszokat és bocsi az esetleges helyesírási hibákért.



2019. márc. 15. 18:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem 0 foknál és alatta nem indult rendesen. Próbának raktam bele prémiumot, semmi különbség nem volt. Persze ez egy szenzor hibája volt, meg eltömődött dpf.
2019. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
20%

Néha ártani nem árt neki, van tisztító hatása meg télen könnyebben indul a dízel autó, picivel előbb is melegszik be, fogyasztás terén maximum 3 decivel ha kevesebbet fog enni az autó de ez nem mérvadó mert nem feltétlen így van. Aki meg normális OMV kúton tankol például OMV vagy Shell de én szerintem az OMV jobb nem azért mert Osztrákoktól hozzák az anyagot, mert nem mindegyik ilyen, hanem azért mert teljesen más adagolást használnak mint a MOL. De egyébként OMV és OMV kút közt is van különbség. Nézz utána hogy a környékeden melyik kutat dicsérik leginkább és ott tankolj normál üzemanyagot. Prémiumot meg maximum évi 2 tankolásnál érdemes de azt is úgy hogy megvárod mire szinte teljesen leürül a tank, tehát a mutató már a piroson van mert akkor maximum 5 liter ha van benne és arra amennyire csak lehet rátöltöd a prémium anyagot, na akkor lesz némi értelme. A teljesítményén nem fogod észrevenni, viszont a motor szebben fog járni egy fokkal, és menet közben gázadásnál érezni fogod hogy valamivel lágyabb lesz az egész elindulás. Meg a plusz adalékok bizonyos helyeken kipucolják a lerakódásokat amik sokat számítanak, de ez inkább nyáron jó amikor jó melegre felmelegszik az autó mert úgy van értelme. Télen meg kevésbé fog koszolódni még ha csak rövidebb utakra mész el, meg könnyebben fog beindulni az autó, amivel az akkumulátort és az önindítót is kíméled valamilyen szinten. De ennél többet nem érdemes beletölteni. Az egyéb adalékok például a Spuri azok jobbak és olcsóbban kijössz, viszont ott nagyon jól ki kell számolni az arányt, mert ha picivel több kerül bele jobban árt a motornak, ha kevesebb akkor szinte semmit nem ér és olyan mint ha csak kiöntötted volna a lefolyóba.

Ha ki akarod próbálni a prémium gázolajat akkor OMV Maxxmotiont javaslom, az jobb mint a Shell prémiumja ezt tapasztalatból is mondom. Molnál semmiképp ne tankolj prémiumot mert eléggé kispórolják belőle az adalékot és egy ismerősöm mesélte hogy sokkal rosszabb volt mint ha normál gázolajat töltött volna az autóba. Valahol meg olvastam hogy egy vidéki kútnál ezeket a prémium üzemanyagokat direkt vizezik hogy többet tudjanak eladni. De hallottam már olyat is egy nem túl ismert társaság normál üzemanyagként adja el a prémiumot is. Szóval, azért érdemes megnézni hogy hol szeretnél tankolni, főleg a környékeden hogy melyik céget dicsérik leginkább.

2019. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%
Parasztvakítás az egész, amúgy a gyártók is beismerik, egyrészt minden egyes leírásban ott a feltételes mód... Arról nem beszélve, hogy ha annyira valós lenne, akkor ha nem is nálunk, de pár nyugati országban, már rég nem is lehetne mást kapni, csak ezeket a hiper szuper, motorkímélő, tisztító stb, stb üzemanyagokat, hiszen HA fogyasztást is csökkenthet, az azt jelenti pl, hogy ekvesebb a károsanyagkibocsátás... nos ha valós lenne, akkor Norvégia, Svédország és társai már rég ráharapott volna, hogy itt bizony nem lesz a sima árulva amiből többet fogyaszt. Sőt, az autógyárak is előírnák, hogy csak az emhet bele, emrt azzal teljesíti ezt és ezt a normát.
2019. márc. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Takumi ***** válasza:
40%
Ha normális autód van, akkor nyilván érdemes minőségi üzemanyagot tankolni. OMV-nél fixen jó. Ausztriából jön, magasabb cetánszám. (53 helyett 57)
2019. márc. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"...de ez inkább nyáron jó amikor jó melegre felmelegszik az autó mert úgy van értelme."


Nálam a motor télen-nyáron kb 90 fokra melegszik. Ezért van a termosztát és a hűtő rajta. Az autó ha nem megy a klíma, való igaz, hogy nyáron jobban fölmelegszik, de annak nem sok köze van az üzemanyag tisztító hatásához. Az "ezt mag azt hallottam"-ot meg kár is kommentálni.

2019. márc. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A szomszéd jóska azt mondta h ha iylet adalékoltat töltesz bele akkor hordjál magaddal kannát, mert termelni fog gázolajat és motorolajat is!
2019. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
42%
A 12. nagy hülyeségeket ír.
2019. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!