Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet/érdemes mosni...

Hogyan lehet/érdemes mosni autó blokkját, motorterét?

Figyelt kérdés
Gondolom a gőzborotva rossz ötlet.:) Vagy ecsettel, meg Brigéciollal pepecseljek? Valami bevált technika van erre? Köszönöm!

2019. márc. 15. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem javaslom hogy neki állj laikusként.

Elég komoly károkat lehet okozni az elektronikában ha beázik.

2019. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te ne pepecselj semmivel környezetvédelmi okokból.
2019. márc. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az elérhető részeket letörlöm. Műanyagokat néha műanyagápolóval is áttörlöm. Az elérhetetlen részekről kompresszorral lefújkálom a port. Ha valahova véletlenül olaj cseppent volna azt féktisztítóval tisztítom le. A sár alulról nem igazán jön fel, mert alulról burkolva van gyárilag a motorterem.

Kb ennyit szoktam megtenni. Nem azt mondom, hogy enni lehetne a blokkról, de szerintem nem néz ki retkesen, vagy elhanyagoltnak. Nem egy szervizben jegyezték már meg, hogy milyen kulturáltan néz ki, öröm volt vele dolgozni.

Vízzel, magas nyomásúval, brigéciollal eszembe nem jutna a motortérben matatni.

2019. márc. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már a benzines Suzukit is és a mostani dizelt is sterimobbal mosom és soha semmi baja nem volt, nem ázott be.
2019. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elviszed egy autókozmetikába és megcsinálják neked azt is.


Az is lényeges mit akarsz lemosni, csak évek alatt rárakódott port vagy épp egy szelepfedél tömítés eresztés miatti olajsáros retket :D

2019. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak nem folyik valami valahol és azt akarjuk lokalizálni akkor sztem féktisztító. Gondolom nem mindenhol olajos. Ha csak simán poros sztem tök felesleges mosogatni. Több kárt okozhat mint hasznot. Meg igazából haszna sincs annak hogy teljesen pormentes. Ez csak néhány tulaj berögzött h.lxesége...
2019. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
Igen ez a magyar pótcselekvés,mikor a panelosok 50%-a mosogatja a tükörfényes rönótáliát egész vasárnap,apuka kinyitja a géptetőt "húdekoszos"..el kell menni békásmegyerre ott ez komplett családi program😂
2019. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!