Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet maradandó hibája az új...

Lehet maradandó hibája az új akkunak ha egy alkalommal túl lett töltve 14,4 V fölé és a pára is kicsapódott az oldalain (Exide Premium 100Ah 900A)?

Figyelt kérdés

A napokban vásároltam egy új Exide 100Ah akkut, első nap fel lett töltve, majd másnap inverterről lett használva kevés ideig. Este ismét töltőre került az akku, majd a töltés vége felé rá lett kapcsolva a gyorstöltés (Global HB1212CS akkumulátor töltő, 6V - 12V, 12A, 158W). 40-50 perccel később ránéztem és bőven 14,4 V fölött járt, pontosabban 15,4 V körül. A folyamat ezen részén már halk sistergő hangot adott az akku és az oldalain kicsapódott a pára. Azonnal lehúztam. Ezzel az egy alkalommal 20-30 percet meghaladó túltöltés miatt lehet az akkunak maradandó hibája ? /lecserélem a töltőt automata akku töltőre:

Auto XS MD 18559 LCD kijelzős akkumulátor töltő, 0,8 A (6V), 3,8 A (12V)/


2019. márc. 16. 01:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Az én töltőm felmegy 16 voltig mire feltöltődik az aksi, és az amper meg megy lefele folyamatosan. 1-2 amperig leszokott menni, felmegy 16 voltra, innen tudom hogy fel van töltve.
2019. márc. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!