Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől tud befagyni az autó?

Mitől tud befagyni az autó?

Figyelt kérdés

Volna egy régi Swiftem, amit 2017 április-ban lakatoltak. Küszöböt cseréltek rajta, első szélvédőt, illetve egy hátsó üveget + kapott egy szárnyat is, amit csavaroztak, illetve ezeknél az elemeknél fényeztek is.

Már tavaly is csinálta ezt, hogy télen befagyott belülről a szélvédő, de akkor elviseltem, mert heti 1-2x használtam az autót. Azóta voltam ezeknél a lakatosoknál, ott csak annyit mondott a lakatos, hogy az övé is befagy, nem tud vele mit kezdeni. A padló, az ülés nem nedves.

Be nem ázik, legalábbis nem láttam nyomát.

Most, hogy beköszöntött a hideg, már most párás az autó belülről, pedig nem is használtam hétfő óta.

Ilyenkor mit lehet tenni? Hogyan lehet megállapítani, hogy, hol jön be a levegő? Jó lenne, ha nem kéne újra kivágni ezeket, mert akkor tuti sérülne vagy a fényezés, vagy az üveg. Viszont nincs kedvem reggelente 15-20perceket járatni az autót azért, hogy kiolvadjon belülről. ( Kaparni nem szeretném, mert az meg szétkarcol, lefújni meg nem akarom belülről jégoldóval, mert nem lenne túl egészséges, és a belső tér sem hálálná meg, ha rámegy az ülésre például. ) Tavasszal került hozzám az autó, így nem tudom, hogy csinálta-e ezt már korábban.

Lakatosoknak van ilyen esetben valami ötletük, hogy hogyan lehet kideríteni, hogy mi és honnan okozza ezt?


Előre is köszönöm!



2018. nov. 28. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A párásodást nem tudod kivédeni csak úgy. Alapból azért párásodik mert elég ha kívülről a nedves cipőddel belépsz az autóba és enyhén nedves lesz a szőnyeg, már ez elég. De a hideg levegő és a meleg levegő keveredésével ahogyan a meleg rácsapódik a hideg üvegre persze hogy párás lesz. Annyi is elég neki hogy leállítod az autót amibe jó meleg van, kinyitod az ajtót hogy kiszállj és már csapódik le benne minden. Az igazán nagy hidegekben akár belülről is odafagyhat a szélvédőre.

De ha esetleg menet közbe párásodik hiába megy a fűtés akkor már az a probléma hogy a fűtőradiátornál szivárgás van. De lehet eltömődött régen cserélt pollenszűrő miatt is.

2018. nov. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Miután kiolvadt, menet közben nem párásodott, kivéve ha sokáig kikapcsolom a fűtést, vagy fekhúzom az ablakot. De ez a család többi autójánál is így van, és azok nem fagynak be.

Köszönöm, a pollenszűrőt megnézem.

2018. nov. 28. 17:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez érdekes mert én még ilyet nem nagyon tapasztaltam.

Ha van is egy kicsi pára az néhány perc alatt eltűnik.

De külső keringetésre tedd a fűtést, úgy nem párásodik annyira.

Viszont ha napközben is belső keringetésen van akkor ne csodálkozz ha bepárásodik minden. Ez pedig reggel nagyon elő jön.

2018. nov. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értek hozzá, de ahogy utána néztem, a régi Swifteknél nincs is gyárilag pollenszűrő.
2018. nov. 28. 17:09
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
A párásodást leírták, a fagyás pedig a hideg miatt van.
2018. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Próbáld k, hogy este mielőtt leteszed az autót, jól kiszellőzteted az utasteret. Elég 2-3 percig legalább 2 ajtót tágra kinyitni. Vagy ha garázsban áll az autó, akkor kb fél centire engedd le az oldalablakot. Az is lehetséges, hogy a szellőzőrendszerrel nem oké valami, pl állandóan belső keringetésen megy a rendszer, vagy csak kevés friss levegőt enged be. Ilyenkor a pára (lehelet, izzadás stb, főleg ha többen ülnek az autóban) nem tud eltávozni az utastérből.
2018. nov. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Na, mára úgy befagyott a -3 fokban, hogy délután a tetőkárpit is vizes lett. Írtam a cégnek akik lakatolták, hogy ez van, mit lehetne vele kezdeni.

Nagyon korrektek voltak, mondták, hogy be kéne vinni az autót, hogy megnézzék nem-e az esőcsatorna kifolyó része van eltömődve. Ha nem, akkor pár napra ott kell hagyni, hogy tudják locsolgatni hol ázhat be. Szóval most megnyugodtam. :)

2018. nov. 29. 16:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy biztos, valamitől nagyon sok a pára, a nedvesség bent. A hűtőfolyadékból nem szokott fogyni? A fagyállószag mellett pont ilyen tünetekkel szokott jelentkezni a fűtőradiátor kilyukadása. Illetve ez sem lehet. A fagyálló értelemszerűen nem tud megfagyni, legalábbis nem -3 fokban. Megjártam már a hadak útját a lakatosokkal, esőben szó szerint patak folyt az autóm aljában (szintén régi Swift), mégsem párásodott belűről a szélvédő. Viszont csináltam hülyeséget is, gyönyörű nyári napos időben kimostam az üléseket, majd egy nap száradás után jött a lehűlés és az eső. Na akkor rendesen párásodott az autó, de ehhez szó szerint tocsogtak az ülések a vízben. Manapság ha véletlen belső keringetésen marad az autó, egyedül utazva 15-20 perc kell az első párafolt megjelenéséhez, esőben, több emberrel utazva, indulás után pillanatok alatt bepárásodik, de a légkondi gyorsan eltünteti, egyébként páramentes az autó. Láttam olyan Swiftet, ahol nem párás volt, hanem ömlött a víz a hátsó ablakról, miközben én ilyet sosem tapasztataltam. Ehhez nem tudom mit kell elkövetni.
2018. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Úgy már én is jártam ezzel, illetve egy 2005-ös Swiftel, hogy reggel hidegben megálltam várni valakit, aztán 30-40 perc múlva nem lehetett kilátni a hátsó ablakokon, úgy bepárásodott belülről.

Remélhetőleg megtudják oldani ezt a problémát, szeretném még sokáig megtartani. :)

2018. nov. 30. 19:02
 10/12 anonim válasza:
Szia! Ez típushiba :D . Nekünk is ezt csinálta .
2018. dec. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!