Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elromlott a 5. sebbeseg a...

Elromlott a 5. sebbeseg a váltón, a fogaskerék nem veszi be a 5. sebbeseget pontosabban. Így használta az illető 1eve városba ide oda boltba akitől kölcsön kértem. Lehet nagy gond vele?

Figyelt kérdés

De sürgősen külföldre kell mennem vele 1honapra csak utána tudom megcsináltatni.

Nagy probléma lehet? Mehetek vele azért 80-100 km/h ugye vagy ha nem városba úgyis 50.

De a motornak nem árt akkor ugye?


2019. márc. 19. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Persze, menj csak, kellenek a jó donorok, lehet a fék száll el legközelebb.
2019. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
max 4-esbe több lesz a fogyasztás..kérdés mennyit pörög. enyém benzines 4-esbe 120nál 3000 a fordulat :) az előző autómnál 5-be 120nál már 3500-at pörgött,4nél már bele se gondolok,meg abba se,hogy mennyit zabált volna :D
2019. márc. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#2

3000-es fordulat volt 100-110km/h

Azért gondoltam mert 80-90 tudok menni 4-be szerintem, hogy ne legyen nagyobb gond.

Városon belül meg amugy is 50 és 80% ott lesz most használva azért is kérdeztem.

2019. márc. 19. 20:24
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséd van, megteheted az utat az ötödik fokozat nélkül. Ha nincs, a széthulló fogaskerék szétver mindent a váltóban.
2019. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz, de nem ajánlatos mint előttem is írták azért mindent szétverhet a fogaskerék. De megnyugtatlak, szembe szomszéd meg egyáltalán nem használja az 5. sebességet mert szoc. autókhoz szokott és mindig mondja, hogy milyen keveset eszik így is a kocsi 4.5 liter ( ezres Swift ).


Ha nincs meg választásod akkor a kényszer nagy úr, meg kell próbálni és 1 hónap múlva szépen ide leírni a tapasztalatokat, ha más is rákeresne..

2019. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy 95 ös 1.3 Poloban Németorszàg fele ment el, úgy, hogy még volt 900km em, arra úgy mentem, hogy tartottam kézzel 5ösben, másként szökött ki, akkorát csattogott egyegyszer, hogy azthidtem leszakadt a kapcsoloszekrény, a karom szakadt le de kiértem, majd úgy jártam 2 hónapig 4 esben, és úgy is mentem haza 1400km, 80 90 et tartottam , pörgött is, ha nem tévedek 4000et 90ben, a fogyasztása meglepően kevés volt, valami 5 körűl, de inkább alatta. Azért a 95 100 at tarsd mert ha nem lesodornak a kamionok, főleg ahol tilos előzni nekik.

Nem ez volt a kérdés, nem tudom milyen autó, de nekem kiszerelték és darabok hulottak ki belöle, valami csapágy féle, azt kicseréltem és ment...egy darabig, majd újra dobta ki az 5ösből, valószínű az 5ösnek a szinkronja ment el, az meg drágább mint egy bontott kapcsolószekrény bontóban.

2019. márc. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 D. Brasco ***** válasza:
50-50 mert mint irtak vagy kibirja vagy összehullik az egesz.....de nekem mar ott sántít az egesz hogy egy éve szar autót amit most csak kölcsön kértél miért neked kell megcsináltatni?
2019. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Mert megveszem ha más baja nincs így beszéltük meg

Ma megnézték és fogaskerék csere kell csak

2019. márc. 20. 09:50
 9/16 anonim ***** válasza:
:D
2019. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Te komolyan képes lennél megvenni egy olyan autót, amit egy éve inkább használnak, mint, hogy a váltóhibát megjavítsák?

Mi lehet még benne elhanyagolva? Olajcsere ebben az évtizedben volt már? Fékbetéteken van még ferodol, vagy már vas a vason fékez?

Inkább menj repülővel külföldre

2019. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!