Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek van elsőbbsége?

Kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Egy főúton én előzök, a szembejövő sávban megyek, és eközben egy mellékútról valaki ráhajt arra az útra amelyiken én előzök. Ha ütközünk, ki lesz a hibás?

2019. márc. 20. 11:11
 1/8 anonim válasza:
0%
Te.
2019. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Több körülményt is vizsgálni kell egyszerre, de alapvetően az, aki a mellékútról érkezett. Csak akkor lehetne kizárni a felelősségét, ha te nagyon szabálytalanul előztél.

Értem alatta, hogy amikor megkezdte a kikanyarodást (jobbra), akkor a sáv neki balról szabad volt, jobbról sem előzött akkor még senki, s te közvetlenül a kereszteződés előtt gyorsan, váratlanul vágtál ki.

A szabály nem azt mondja, hogy a védett úton szabályosan közlekedőnek elsőbbséget kell adni, hanem mindenkinek.

Már csak azért is, mert rossz oldalon azért is jöhet autó, mert rákényszerül. Pl. egy útfelbontás, lerakott konténer, szabálytalanul várakozó jármű miatt át kell mennie a másik sávba. Szóval erre is számítani kell.

Ha te szabályosan előztél, akkor a másik kizárólagosan hibás lehet a balesetben.

2019. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Első! Ki tudnád fejteni, hogy miért a kérdező a hibás? Egy szóval nem sokra megy. Én leírtam, hogyan tudom.
2019. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Aki a mellék útról felhajt az a hibás.

AZ elsőbbségadás szabálya, ezt illene tudni !!!

2019. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha nincs záróvonal, mellékutat jelző tábla, vagy bármelyikőtöknek is elsőbbségadás tábla valamilyen formában, akkor Neked.

De lakott terület, vagy országút, kismillió verzió lehetséges.

2019. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az lesz a hibás aki kikanyarodott eléd,ha te már előzésbe voltál...persze más a helyzet,ha ő már elkezdett kikanyarodni ugyan azzal a lendülettel amelyikkel te kicsaptad az indexet és már vágódtál is ki a másik autó mellé

de az ilyenből mindig vita keveredik,így majd a rendőri helyszínelést követően ki fog derülni,hogy ki a nagyobb bűnös

2019. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:
100%
Itt a kulcsszó, az "eközben". Ugyanis, ha azután fordul ki, hogy a Te már az előzendő autó mellett haladsz, akkor Ő a hibás. Viszont ha Ő fordul ki hamarabb, akkor Te vagy a hunyó, mert nem valósult meg az előzés azon feltétele, hogy neked elegendő hely álljon rendelkezésedre a másik sávban és hogy ne zavard a szembejövő forgalmat.
2019. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet bárki hibás, mindenki nagyot fog szopni mire összerakják az autót és a biztosító hajlandó is lesz kifizetni.
2019. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!