Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak a magánbenzinkutakra...

Csak a magánbenzinkutakra lehet azt mondani hogy "ott ne tankolj"?

Figyelt kérdés

Ott tankolok, ahol érem.

Olyan mint a hasmenés ha kell akkor kell mindegy hogy hol.

Egyik kuton kapható üzemanyagtol sem let ae roszabb. Se jobb.

Pedig ahkgy néztem a kérdéseket itt gykn. A válaszadók váltig állítják nekik ez meg az a tapasztalatuk. Mondjuk ezen valaszok nagyrésze hazugság de kitudja.


2019. márc. 22. 07:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%
a magánbenzinkutak is a mol-tól vásárolják az üzemanyagot, szóval valójában teljesen mind1, ki hol tankol...ez kb. olyan hitvita, mint a prémium üzemanyag...
2019. márc. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%
Majd lesz neked is egyszer tapasztalatod. Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen eljárással finomítják a benzint, mennyi etanolt és adalékot tartalmaz a benzin, és az se mindegy, hogy milyen forgalma van egy benzinkútnak. Sajnos én jártam már úgy, hogy egy bizonyos kút üzemanyagától nem volt alapjáratom, kormolt és nagyon nehezen indult az autó.
2019. márc. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

A magán kutak nem maguk keverik hanem készen kapják.

Nekem is volt hogy füstölt az autóm és alig ment.

Mindjárt jöttek a nagytudásúak hogy akkor hol tankoltam. Mondom Shell.

Na ez a baj mert ... És mondták az okosságukat.

Kiderült hogy az EGR szelep volt telerakodva.

2019. márc. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

így így. A magánkutak készen kapják alapvetően.


Viszont tényleg nem m1 hogy milyen adalékot adnak hozzá. Sokmindenen változtathat, sokan el sem tudják képzelni mennyin.

Lepontozhat a nagyérdemű, viszont ezt tanultam 5 évig (sajnos). :)

2019. márc. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Hát a magánbenzinkutak alapból ki vannak zárva teljesen. De nálam nemcsak ezek, hanem pl a Lukoil is kivan zárva. MOL, OMV, Shell, ha biztosra akarsz menni. Aki kicsit utánanéz, az nagyon jól tudja, hogy nemcsak ennyiből áll a dolog, hogy minndenki a MOL-tól veszi a benzint, oszt cső. A tiszta benzint veszik a MOL-tól, de az adalék mindenütt más.

Ha lesz egy érzékenyebb autód, akkor majd kipróbálhatod a különbségeket. Például euro 4-es DPF-s 1.9 PDTDI (már 15 éves technika az is) a noname kúton tankolt gázolajtól letiltott, alig volt lóerő. Az OMV-s gázolajtól láss csodát, egyből megjavult.

2019. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Az OMV saját finomítóból kap osztrák benzint, a MOL is sajátját használja, a többi a piacról szerzi be. Nem szentírás, hogy kizárólag a MOL-tól vehetnek üzemanyagot a kis kutak. És ahogy írtam is már, nem mindegy, hogy mekkora a firgalma egy benzinkútnak. Kis névtelen kút kis forgalmú, így akár 1 éves benzin is panghat a tartályban, az pedig köztudott, hogy idővel sokat romlik a minősége. Nálam olyan nincs, hogy "Ott tankolok, ahol érem". Inkább elmegyek 25 km-re OMV kúthoz. Hosszabb utakat is úgy tervezem, hogy előtte megnézem pl. Waze-n, hogy hol van OMV kút, és bőven jó, ha egy 400 km-es úton 3 ilyen kút útba esik.
2019. márc. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Magánkútról, elsőkézből származó információ:

"1%-ra vízzel higítást észre se venni"

2019. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

OMV nem minden kútja kap osztrákiából....

Dunántúlon vannak onnan kb csak. Ahol olcsóbb ott ők is a MOL-tól szerzik be.

2019. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Szecessziós Vájling ***** válasza:
100%

Minden EU-s benzinkúton megfelel az üzemanyag minőség az autógyártók által megköveteltnek. Ha 95-ös benzin kell az autódba, akkor bármely töltőállomáson 95-össel működni fog.

Az adalékozás valóban eltérhet, de az olyan tényező, amely csak a motor teljes élettartama (3-400.000 km) alatt képes kifejteni a hatását - olyan nincs, hogy egy benzinkúton tankolt tüzelőanyagtól hirtelen erőre kap a motor vagy eltömődik az üzemanyagszűrő.

2019. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Felőlem ott tankolsz ahol akarsz.
2019. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!