Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak a magánbenzinkutakra...

Csak a magánbenzinkutakra lehet azt mondani hogy "ott ne tankolj"?

Figyelt kérdés

Ott tankolok, ahol érem.

Olyan mint a hasmenés ha kell akkor kell mindegy hogy hol.

Egyik kuton kapható üzemanyagtol sem let ae roszabb. Se jobb.

Pedig ahkgy néztem a kérdéseket itt gykn. A válaszadók váltig állítják nekik ez meg az a tapasztalatuk. Mondjuk ezen valaszok nagyrésze hazugság de kitudja.


2019. márc. 22. 07:04
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Miért mondom hogy hazudik?azért hazudik mindenki,akinek tönkre ment az autója tőle,vagy éppen nem megy,mert ilyen nincs.

Aki tapasztalatból írja, hogy vizezik, akinek minden mástól szar az autója,csak a shelltol nem. Hazudik.


Figyelj.

Nekem tönkre ment a motor, mert beleöntöttem a gyári olajat,senki se használja.

Ugyan ilyen.

Valamiért egy csomóan azt csináljátok,hogy hazudtok,mert kiéled eltitkolt vágyaid. Vagy pedig hazugságokkal próbálod erősíteni érveid....



Én ott tankolok,ahol érek kutat. Ezt azért írtam le, egyéni tapasztalat alapján különbség nincs. Mindenki a vízzel van oda,keverjetek már vizet benzinhez!

Mégis mi a kérdés?

A magánbenzinkutakra vonatkozik.

Ez tapasztalat,hogy ott senki sem akar.

S gyakran azt mondják tankolj bármelyik nagy kútnál csak ne magán kuton.

Aztán mindenki elmondja mi a probléma.


Az viszont, amirol2 látszik hogy kamu. Csak pár példa amit olvastam PMben.

Neki a stihl Fukaszát vágta hengerfejesre.

Másnak teljes motorgenrál.

Stb.


Abban mind egyetértünk, hogy más az adalékolás

Szerintem abban is,higy a benzinből felszabaduló energiát ez nem befolyásolja((nem erőtlen az autó)

A

2019. márc. 23. 07:54
 22/26 anonim ***** válasza:

mondjuk a boietanol szépen köti ám a vizet. tudod drága igazmondó juhász, pont attól romlik meg a benzin.

ennek ellenére a vizezés csak szleng a sör vizezése nyomán.

nyilván csapvíz helyett más anyaggal vagy koktéllal pótolják a kilopott tiszta nedűt. benzinkúton még nem dolgoztam, szóval nem tudom mi a bevált módszer.

idealista világképedet csúnyán lerombolná, ha beleláttál volna pár cégbe belülről.

aki benne ül a jóban, a hatósági ellenőrzésről előre értesül. mégtutibb esetben az intézkedő hatósági emberek is benne vannak, kapják a jattot. te meg boldogan kifizeted. az átfolyásmérő hitelességét sem tudod ellenőrizni, jóhiszeműen elhiszed.

nincs univerzális igazság, a kutak franchise rendszerben működnek, mindenhol van egy kiskakas a szemétdombon, nincs "nagy hálózat", csak a benzint kapják és fizetnek a logóért.

Tehát aki azt mondja hogy a Lukoil szar, meg a Shell szar, stb, az csak tapasztalatlan. MOL-nál és Shellnél is tankoltam már gyengébb minőséget. és magánkútnál is jót.

Ki kell próbálni több kutat, és annál maradni ami bevált.

2019. márc. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Szecessziós Vájling ***** válasza:
Tehát fogalmad sincs, hogy működik az üzemanyag-ellátási lánc - valószínűleg az olajfinomításról meg a belsőégésű motorról sincs sok fogalmad -, de biztos vagy benne, hogy mindenki lop meg csal a rendszerben, hiszen ők gazdagok, te meg nem. Köszönjük Emese. Mikor a MOL vagy a Tanker Hungary kamionja meghozza az üzemanyagot a kútra le van plombálva - ha a plomba sérült nem veszik át. Mikor bekerül a tartályba arra szintén plomba kerül. A hatósági ellenőrzést meg úgy képzeled el, hogy aktatáskás Polgár Jenők előre bejelentik, hogy kimennek ellenőrizni - közben legalább 8-10 (akár magán intézet) jöhet bármikor minőség-ellenőrzésre, környezetvédelmi megvalósítást felmérni, biztonsági szelepek működését tesztelni, satöbbi. S mennek is teljesen szúrópróba szerűen, bejelentés nélkül. Sőt, neked is jogodban áll bármelyik töltőállomáson mintát venni és laboratóriumi vizsgálatra küldeni (ezt szintén legalább egy tucat intézet szokta csinálni) - szólj ha megtaláltad az állítólagos térfogat kitöltő anyagot, amivel meglopják az autósokat és csörög tőle a motorod.
2019. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Abban mind egyetértünk, hogy más az adalékolás


Szerintem abban is,higy a benzinből felszabaduló energiát ez nem befolyásolja"


Na itt tévedsz. Az adalékoknak van közvetlen, de csomó közvetett szerepük is a motort érintően.

2019. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

ja, bocs, tévedtem, a plomba mindent megmagyaráz.

áramlopást se láttam még, mer ugye az óra le van plombálva!

sőt mióta bejöttek a NAV-os pénztárgépek minden üzlet kifehéredett.

sőt a záróvonalon előzött... kezdetű baleseti hírek is csak fikciók. a szabályokat mindenki betartja! :))

2019. márc. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anc ***** válasza:
Kérdező: hát pedig a shell és magánkutak között tényleg oltári a különbség, de ne hidd el, ha nem akarod. Én ha kergetnének, se tankolnék egy no name kútnál. Ha egy kicsit is előrelátó vagy, ott tankolsz, ahol szeretnél - nem kell megvárni, amíg már csak 10 km van az autóban. Egyébként felesleges úgy kérdezni, ha alapból meg vagy győződve az igazadról. :D
2019. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!