Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Élményautó (főleg) közúti...

Élményautó (főleg) közúti közlekedésre?

Figyelt kérdés

Milyen autót tudnátok ajánlani 1.5, legfeljebb 2 millióért ami nagyon jó vezetési élményt ad?

Mielőtt írnátok, próbáltam mind a régi mind az új MX-5-st, nekem túl lágy mindegyik, és a kormányzásuk túl semmilyen. Alapvető kritérium hogy hátsókerekes legyen (esetleg össz), legfeljebb 900 kilós saját tömeggel, és lehetőleg semmilyen szervorásegítés ne legyen benne (legfeljebb a féken, de ott se erős). Elektronika meg maximum ABS. Teljesítménye szinte lényegtelen, 80 Lóerőtől 300-ig jó lenne. És lehetőleg 215/580-as slick-ek ráférjenek.



2019. márc. 22. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sorry, de MX-5. Rakj alá futóművet meg szielentet, főleg ha slick-et akarsz alá dobni.

900kilóba még az e30 se fér bele.

2019. márc. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Családi egyterű + tréler + gokart. 2 millából simán kijön és nem fogsz beszállni a szembejövőbe se ha elered az eső hazafelé a slick gumival.
2019. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Már a kérdésed első fele is lesokkolt.


Miféle élményt nyújt egy Magyar közút,ahol már éjszaka sem lehet normálisan haladni a sok szemét kistehertől????

2019. márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Slick guminak közúton semmi értelme. Meg úgy alapvetően az egész kérdésnek.
2019. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
örülök, hogy más is így látja, ennek a kérdésnek nincs értelme. Ilyen autó ennyiért nincs. A slick gumi pedig közúton illegális. (meg értelmetlen is, így igaz) A gokart remek ötlet.
2019. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Élményautó? Nos az legalább nyolc henger, minimum hétezer köbcenti, és természetesen automata váltó.


Ezt kóstold meg, nagy élmény.


Automata mindörökké.

Powered by jobbláb.

2019. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Subaru Justy
2019. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
3.! Ha tej meg kenyér és egy csomó dolog nem lenne a boltokban akkor is szemét kisteher lenne???
2019. márc. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát nem lettem sokkal előrébb. Csak hogy kicsit világosabb legyen a szitu: jelenleg egy az utolsó csavarig átépített Ladával járok. Mitsubishi hátsó híd, 6 fokozatú egyenes fogazású kapcsolókörmös váltó, 1.6-os turbós motor kb. 170 Lóerővel, teljesen egyedi első futómű bronz szilentekkel, 4 tárcsafék, rendes slick gumik. A saját tömege 860 kiló körül van. Egy hibája van, pontosabban kettő, hogy érezhetően csavarodik a kasztni (bukócső nincs benne utcai használatból kifolyólag) és hogy az első sárvédőkön már átlátni (kirohadtak). Ez az autó 5 éve épült, kb. 1.8 millióból, ennél olcsóbb és jobb autóban még nem ültem (vezetési élmény tekintetében). Arra gondoltam, hogy most már ideje lenne lecserélni valami modernebbre, olyanra ami gyárilag tudja ugyanezt, és az sem lenne baj ha kisebb autó lenne. De hát akkor lehet inkább ezt újítom fel, ha ennyire nincs megfelelő autó. (Egy MX-5 átépítve sajnos bőven kicsúszik a 2 milliós határból, 1.5 körül kezdődnek azok a széria állapotúak ami úgy nagyjából egyben vannak.)

Slick gumikat nem feltétlen utcai használatra írtam (ott főleg Semi-slick gumikat használok), szoktam vele pályanapokra is járni. És azért 215/580 mert ebből van egy rakat otthon.

#6: Kóstoltam, inkább meghagyom neked :) (Bár csak 5.6 literes motorja volt.) Engem a világból is ki lehet üldözni egy puha futóművel és automata váltóval. Akkor inkább járok busszal.

2019. márc. 23. 10:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, egy valamire való sport kocsi ott kezdődik, hogy kidobálsz mindent belülről a kormányon, a műszerfalon és a vezetőülésen kívül...

Csövezés, slick, fojtás nélküli kipufogó ez mind jöhet ZÁRT PÁLYÁRA.


De könyörgöm, ezzel ne akarj kimenni a közútra, mert te lehet, hogy pilipócs határában beveszed kilinccsel előre 120-al a kanyart, de szemből az óvónéni az 1.0 szvifttel benne a két gyerekkel ijedtében félre rántja a kormányt és simán kettévágja őket a betonoszlop.

2019. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!