Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmivizsgám lesz jövő...

Forgalmivizsgám lesz jövő héten. A vizsgán autópályán kell menni? Ti voltatok?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert a tanulókocsival egyszer se voltam még autópályán és félek hogy nem fogom tudni mikor kell ötösből négyesbe visszaváltani és félek a nagy sebességtől is. Azt mondta az oktató hogy 50 százalék az esélye hogy átmegyek a forgalmivizsgán. Csak ne legyen autópálya!
2019. márc. 24. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
A KRESZ kifejezetten tiltja.
2019. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen vizsgaútvonalat húzol. Viszonylag kevés megy autópályán (legalábbis itt ahol én élek), mert sok időt elvenne az alap 50 perces vizsgából. Nyugodtan megkérdezheted amúgy az oktatót, hogy hány útvonal megy arra. Egyébként az összes autópálya lehajtón 40-es sebességkorlátozás van, addig vissza kell lassítani, aztán ott visszaváltani (legalábbis amin én tanultam autó így kellett).
2019. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a vizsgán voltam pályán...előtte egyszer úgy volt,hogy felmegyünk,csak éppen kint állt a matrica figyelő autó :D

Amit az oktatóm mondott:

Annyi,hogy a gyorsítósávba gyorsítani kell mert arra van,küldjem neki a gázt. Amikor lejövünk szépen lassítsak,arra van az a sáv, és ne hirtelen tapossam tövig a féket. De ne aggódjak amúgy se húzom azt vizsgán :DDDDD (én örültem a pályának,mert tudtam,hogy onnantól amint a jogsi a kezembe heti szinten 500km lesz amit pályán közlekedni fogok.

2019. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megmondta az oktató, hogy pályán bárki tud vezetni és soha nem mentünk fel rá. Igaz akkor még 40-50 sebességnél is gyorsnak tűnt az autó a volán mögött ülve.


Amúgy én pályán szerettem meg a vezetést. Főleg este 2-2,5 óra tempósan, de mégis nyugalomban, plusz alapvetően kevesebb dologra kell figyelni, nem kell 5 másodpercenként váltani, nincs zebra, gyalogos, kereszt irányú forgalom. Itt tanultam meg figyelni magát az autót, mozgását, holttereit, dimenzióit, mert előtte oktatáson folyamatosan ömlött az infó a nyakamba és nehéz volt bármire figyelni.

2019. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az érdekes,én azt gondoltam volna hogy alap hogy a 30 óra alatt legalább egyszer elvisz az oktató autópályára..

Én 16 óránal vagyok és már kétszer elmentünk Velencére.Amúgy nem olyan nagy szám,elsőnek én is izgultam hogy hú de gyors meg százharminc de sokkal könnyebb mint a sima városi vezetés,nincs lámpa,nincs kinek van elsőbbsége stb.

Csak annyi hogy gyorsan mész,ezáltal jobban oda kell figyelni,de csak mész előre és punktum.

2019. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 _Jessy_ ***** válasza:
Autópályánál nincs egyszerűbb. :D Nincs gyalog, zebra, bringás, lámpa, jobbkezes utca, miegymás. Csak menni kell egyenesen 100-120 -as tempóval. Azért a VB sem fog szólni. Ötösből visszaváltani meg akkor kell, ha kb. 70 alá lassulsz a kijáratnál. :D
2019. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 _Jessy_ ***** válasza:
Majd írj, mi lett, érdekel :)
2019. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Alapból nem mennék olyan oktatóhoz, aki nem visz ki autópályára meg országútra azalatt a 30 óra alatt. Az enyém rengeteget vitt ki M3, M0-ra, gyorsforgalmira, és nem volt a vizsgaútvonal része, de a belváros, rakpart, váci út is tananyag nála. És ő csinálja jól, nem tud mindenki autópályán vezetni, ez hülyeség. Csoporttársaim fele nem mer, fél a sebességtől, meg az előzésekről, nem tanítottak meg nekik ilyeneket, ahogy Bpn sem mernek autót vezetni. Szép oktatód lehet..ajánlom figyelmedbe a Buhera Mátrix vezetés jelenetét, youtube..
2019. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!