Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó kormány gombfej olajzása?

Autó kormány gombfej olajzása?

Figyelt kérdés

A kocsi gömbfeje olyan szoruló pattogó hangot ad mikor kis sebességnél alászedem a kormányt,hallottam olyat,hogy injekciós tűvel egy kis olajat lehetne gyomni bele a gumiharangon keresztül,szerintetek?

Előlőször a féltengely csuklólóra gondoltam,de megnéztem és az úszik a kenőanyagban.



2019. márc. 26. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Léteznek, bár ritkák a zsírzógömbös gömbfejek, de ott sem olajat juttatnak a gumiharang alá. Szerintem cseréltesd, nem nagy összegek ezek.
2019. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olajat szoktak mondani, mert azt könnyű benyomni injekciós tűvel, holott az olaj meg a zsír nem igazán jönnek ki túl jól egymással. Ha a gumiharang visszarakható a gömbfejre, akkor inkább húzd le egy kicsit, nyomj alá rendes zsírt és rakd vissza. (De ezt ajánlott megcsinálni az újakkal is, ha szükséges. Én már sokszor jártam úgy, hogy a vadi új gömbfejben (főleg trapézgömbfejre igaz ez, de már a kormányénál is találkoztam vele) egy szikra zsír sem volt. Pedig sosem a legolcsóbbat veszem.)
2019. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annak a gömbfejnek már annyi, cseréld inkább, pár 1000Ft.
2019. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:
A szélső gömbfejnek a fészekben való illesztése olyan, hogy ha elkezdett pattogni/ropogni, akkor annak már harangoztak! Olyankor már kenheted vazelinnel, naftalinnal, fokhagymalével, bármivel, sosem fog megjavulni. Addig cseréltesd ki, amíg meg nem szorul, vagy szét nem szakad, mert egy pillanat alatt kormányozhatatlanná válhat az autó.
2019. márc. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!