Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges-e így az autót...

Lehetséges-e így az autót eladni, jogilag?

Figyelt kérdés

Szóval, eladósorba került az autóm,

viszont lízing volt rajta amit most kiváltottam és az autót a nevemre írattam így még 3 hét amíg megkapom az új törzskönyvet.


a leendő vevő viszont szeretné már most elvinni, javítgatni rajta amit kell stb. ki is fizetné, adásvételit is megírnánk, azt mondta addig forgalomba úgysem viheti ki stb.


kérdésem az lenne, eladhatom-e neki már most így, hogy az új törzskönyv még nem érkezett meg, hanem azt csak 3 hét múlva adnánk oda neki?


2019. márc. 27. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
én nem adnám oda neki addig mert lehet sz art fog keverni neked
2019. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
#1 adásvételi szerződés után már nem mindegy? ott van rajta hogy ki adta el ki vette meg, ha bármi zűr van ott már bizonyítható hogy XY megvette ekkor és ekkor
2019. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az adás-vételi semmi. át kéne írtani, ami meg ugye nem megy törzskönyv nélkül.
2019. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

már hogy a viharba lenne semmi?!?!


szerintem rosszul tudod illetve gondolod. pl elveszett törzskönyvest is átírathatsz de az új törzskönyv kiadásához ki kell várni a közzétételi időt. ettől még a tulajdonjogot átírják.


de kérj infót a kormányablakban...

2019. márc. 27. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

ha ilyen tájékozott vagy, akkor minek a kérdés?


add el neki, aztán legyél boldog. ezt akarod hallani, nem?

2019. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 5


ez nem erről szól hogy mennyire tájékozott vagyok, mert ez az én ismereteim alapján így van, de a jogszabályok szerint nem biztos,


viszont a kérdés arra vonatkozik hogy jogilag mi a helyzet, nem arra hogy kinek mi a véleménye, mit tud benyögni ő hogy tudja, jogszabály, ez lenne a lényeg. :)


szóval engem nem zavar ha ellent mondasz, sőt, de az ne benyögés legyen már hanem tények, paragrafusok stb. :D

2019. márc. 27. 21:38
 7/8 Majatom ***** válasza:

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

86. § (1) A törzskönyv kiadásáig a jármű tulajdonjogát igazolhatja:

a) a jármű kereskedelmi értékesítéséről szóló, a jármű azonosító adatait tartalmazó számla,

b) a külföldön már forgalomba helyezett járműveknél a külföldi hatóság által a forgalomba helyezéskor kiadott eredeti vagy hitelesített okmányok,

c) az árverési jegyzőkönyv,

d) a gyártó számlája,

e) a jogerős bírósági határozat,

f) a hagyatékátadó végzés,

g) az ajándékozást igazoló okirat,

h) az adásvételi szerződés,

i) a fődarabok megvásárlásáról szóló számlák és az összeépítési engedély, vagy

j) a járműkísérő lap.


Szerintem ha a tulajdonjogot a fenti okiratok egyikével tudod igazolni, akkor már el is adhatod, hiszen igazoltad, hogy a tied.

2019. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

# 7


végül is kaptam egy számlát a törzskönyv kifizetésekor, rajta van a nevem meg minden, csak épp az autó adatairól semmi... :/

2019. márc. 28. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!