Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem féltek, hogy meghaltok,...

Nem féltek, hogy meghaltok, ha vezettek? Mert minden alkalommal ha beültök egy autóba/motorba az életeteket kockáztatjátok.

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy rendelkezem B kategóriás jogosítvánnyal, de mióta levizsgáztam 3-szor vezettem csak néhány km-t városban. Viszont most végignéztem egy videót.


[link]


Ez a videó viszont annyira lesokkolt, hogy valószínűleg soha többet nem ülök autóba (motorra meg pláne nem).


Persze lehet mondani, hogy gyalogosként is veszélyben vagy az utcán, de azért lássuk be gyalogosként jóval kisebb az esélyed, hogy meghalj az utcán (ha betartod a kreszt-t), mint egy járműben.


Hiába vezetsz óvatosan és jól. Vannak mások akik nem. Ezért nagyon nagy esélye van bármikor, hogy halálos balesetet szenvedj.


2019. márc. 28. 02:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap is jött szembe velem autó, aki előzött mást, de ez már szinte mindennapos. Már nem is mutogatok nekik. Minek?

Fékezek, félreállok, aztán elmegy.

Csak mivel nincs komolyabb teszt embereknek, és így osztogatnak jogosítványokat, sosem derül ki, hogy vannak pánikrohammal élők, stresszhelyzetet kezelni képtelen emberek.

Nekik jön szemből egy autó, lemerevedik, szinte kikapcsol az agyuk.

Hétköznapi emberekkel nem nagyon történnek balesetek, ha meg igen, elég extrém helyzetek kellenek.

De rendszerint a rutintalan élményautósok az áldozatok, meg a velük szemből jövő, fent említett emberek. :(

Sosem vezetnek be egy PÁV szintű tesztet B-s jogsihoz, egyik kormánynak sem üzlet, ha nem fogy az üzemanyag, nem törnek az autók-nem fizetnek ÁFA-t.

2019. márc. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt vizsgaidőszakban ez egy plusz indok
2019. márc. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért nagyon nagy esélye van bármikor, hogy halálos balesetet szenvedj."

Tévedsz, rettentő kicsi az esélye ennek, főleg autóban. Sokkal hamarabb fogsz meghalni szív-és érrendszeri betegségben, valamilyen daganatban, mint hogy esélyed legyen egy halálos autóbalesetre.

2019. márc. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sőt ha a megtett kilométereket nézzük akkor gyalog veszélyesebb mint autóval. Autoval meg veszélyesebb mint repülővel.
2019. márc. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan tedd be a fiokba a jogositvanyodat, nem kotelezo vezetned.


A panikbetegsegedet viszont kezeltesd.

2019. márc. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézzük mennyien autóznak, ahhoz viszonyítva relatív kicsi az esélye, hogy maradandó sérüléssel, vagy halállal járó balesetbe fuss bele.


És az esély ugyanúgy megvan gyalog, biciklivel. Ennyi erővel fel se kelj az ágyból reggel, mert meghalsz. Bár a vicc az, hogy akkor meg a mozgáshiány miatt fogsz meghalni. Amúgy ahogy az előzőek írják, érrendszeri betegségben, szívelégtelenségben, rákos megbetegedésben sokkal nagyobb eséllyel halsz meg,

2019. márc. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dirtboy ***** válasza:
100%

Autónál eszembe sem jut ilyen, motorozás előtt van hogy eszembe jut hogy baj is lehet könnyen de főleg azért mert húzom is neki mikor csak lehet. De bolond előzésekbe nem megyek bele, autó előzési kényszerem sincs lakott területen.

De motornál is addig tart még rá nem ülök, közben már nem ilyenekre figyelek csak élvezem.

2019. márc. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Városban, autópályán nem félek, sőt igazából már nem is tudatosul bennem, hogy éppen vezetek, teljesen rutinból megy.


Egyedül országúton, nagy sebességnél van bennem egy kis nyugtalanság, mert nagyon sok az idióta. De félni nem félek. A múltkor elém ugrott egy szarvas 110 km/h-nál, simán kerültem reflexből.


Gyakorolni kell sokat, jön vele a rutin meg a gyakorlat.

2019. márc. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezek a videók, pontosabban tartalmuk sajnálatosak, de tanulságosak: rémisztő emlékeztető, hogy tessék óvatosan közlekedni. A napi hiradó is ezért kezdődik mindig közúti balesetekkel, halálesetekkel.

De ettől még rettegni nem kell, sőt félni sem! Csupán a kockázatok ismeretében körültekintően kell vezetni.

2019. márc. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem félek, még motoron sem, pedig "néha" túllépem a sebességhatárt, ésszerű korlátok között persze, úgy vagyok vele ha ütött az órám akkor ugyis mind1, lehetek bárhol...kocsiban meg pláne nem, persze tisztában vagyok vele, hogy megtörténhet, de nem rontom el ilyenekkel a vezetési élményt.
2019. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!