Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó váltás, hogy is van?

Autó váltás, hogy is van?

Figyelt kérdés

"Fiktív szituáció"

Megyek városon belül 4-ben(50-el)

látom,hogy lámpa/kereszteződés lesz, akkor leveszem a lábam a gázról azonnal kapcsol a motorfék, kuplung be,és fékezek, és közbe váltok vissza, itt jönne a kérdés,hogy ha 4-be vagyok akkor válthatok vissza kettőbe egyből,vagy mindenképp 3-2?

És fékezés közben lehet visszaválatni?

Tehát ha fékezek 4-esbe akkor ezzel párhuzamosan válthatok, vagy csak miután felengedtem a lábam?

Holnap megyek első rutinra és izgulok :D :D


2019. márc. 31. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Rakhatod kettőbe.
2019. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze miútán már kb annyival mész mint ahogy 2be kéne.
2019. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
szituációfüggő, az oktatód nem mutatta meg?
2019. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Holnap megyek első órára és így még nem :/

Kresszen meg nem volt ilyen oktatás, hogy elmondják, hogy kell váltani meg stb... :/

2019. márc. 31. 19:30
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Erre való a gyakorlati oktatás. :DDD

Én úgy szoktam, hogy átteszem a jobb lábam a gázról a fékre, fékezek, és közvetlenül a kereszteződés előtt kapcsolok vissza 2-esbe. Közben jobb lábbal folyamatosan fogom az autót. Közben körül is nézek, ha mehetek, akkor jobb lábam újra a gázon, és finoman benyomom, miközben engedem vissza a kuplungot.

2019. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"látom,hogy lámpa/kereszteződés lesz, akkor leveszem a lábam a gázról azonnal kapcsol a motorfék, kuplung be,és fékezek, és közbe váltok vissza, itt jönne a kérdés,hogy ha 4-be vagyok akkor válthatok vissza kettőbe egyből,vagy mindenképp 3-2?"

Bármelyik fokozatból bármelyikbe válthatsz. Persze arra figyelni kell, hogy ne pörgesd túl a motort. Tehát pl. 120-nál nem célszerű 2-esbe váltani.


"És fékezés közben lehet visszaválatni?"

Lehet. Nincs semmi akadálya.


"Tehát ha fékezek 4-esbe akkor ezzel párhuzamosan válthatok, vagy csak miután felengedtem a lábam?"

Válthatsz. A hajtáslánc (kuplung, váltó) és a fék független egymástól.


Amúgy megállás előtti lassításnál felesleges végig visszapakolgatni. Ilyenkor szerintem az a legegyszerűbb, ha abban a fokozatban amiben vagy, kigurulsz ilyen 1500-as fordulatig (közben fékezel is, ha szükséges), ott kuplung be és üres.

2019. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Első órára mész, még kár azon gondolkodnod, hogyan váltasz vissza 50-es tempóról.
2019. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lassan jon az oktato :O izgulok
2019. ápr. 1. 07:47
 9/14 A kérdező kommentje:
Na megtorten, brutal volt 😅
2019. ápr. 1. 13:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Miket csináltatok?
2019. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!