Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nem tesz jót az...

Tényleg nem tesz jót az autónak ha az ember hirtelen leugrik a kuplungról?

Figyelt kérdés

Most "tanulok" vezetni, és az első órán kis híján leordította az oktató a fejemet, mert úgy indultam el az autóval hogy nagy gázt adtam és leugrottam a kuplungról. Szerinte még ha egyszer-kétszer megcsinálom, akkor vehetem neki az autójába az új kuplungot, főtengelyt meg miegymást.

Ez azért furcsa számomra, mert én már úgy 3 éve a saját szinter kuplungos autómmal mindig így indulok el (ha szeretném se tudnám csúsztatni a kuplungot, ez a szinter alaptulajdonsága), és semmi nem ment benne tönkre. Szóval nem igazán értem az oktatóm kirohanását.

Az autó egyébként egy Peugeot 206.



2019. márc. 15. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Igaza van az oktatódnak. Ahelyett hogy hallgatnál rá és azt csinálnád amire megtanított, inkább rongálod az autóját aztán még te vagy felháborodva.

Menj a következő órára és mondd meg neki ugyanezt az okoskodást amit a második bekezdéstől írtál. Legalább megtudja hogy okosabb vagy sokkal nála, a végén te fogod megtanítani őt autót vezetni.

2019. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hallgattam rá, csak egyszer indultam el úgy.

Azért tettem fel a kérdést, mert nem ismerem a modern autókat, nem hittem hogy lehet ennyire vacak minőségben is autót gyártani.

2019. márc. 15. 20:00
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Persze mert a szinter kulpung rajtolásra van nem pedig közlekedésre, egy gyári kuplungot amit minden nap gyilkolnak a tanulók simán odaégetsz ilyen indulással.
2019. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem tesz neki jót, de nem is kell mindjárt a főtengelyt is kicserélni miatta.

Egyébként az oktató jogosan ordította le a fejed szerintem, hiszen nem az történt hogy véletlenül rosszul indultál hanem ezek szerint amit írtál, nagy ívben lesz^rtad mit mond az oktató, mert te úgyis jobban tudod.


Ha az oktatóval vezetsz, az oktató felelős érte ha valami bajt csinálsz, szóval mindig azt kell csinálnod amit mond

2019. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem bizony!
2019. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Valóban veszélyes, akár a kuplungtárcsa is eltörhet ettől, extrém esetben már főtengelytörésről is hallottam, ezesetben az egész motor cserés. Egyébként érdekes, hogy szinter kuplungos autót vezetsz, de mégsem vagy tisztában a kuplung működési elvével és szerepével.
2019. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

"Azért tettem fel a kérdést, mert nem ismerem a modern autókat, nem hittem hogy lehet ennyire vacak minőségben is autót gyártani."


Ez nem a modern autók hibája. A trabant vagy lada kuplungot/váltót/motort/féltengelyt/gumit is szétcseszed az ilyen rajtolással.


Versenykörnyezetben teljesen más igényeknek kell megfelelni, mint közúti közlekedésben. Lehet, hogy a szinterkuplungod rengeteg ilyen kuplungról leugrást kibír, viszont ha leteszek egy kávéscsészét a műszerfalra, akkor nem fogsz tudni elindulni anélkül, hogy kilöttyenne.

De egy dugóban araszolásnál vagy egy szűk parkolásnál is marha jó lehet a szinterkuplungod.

2019. márc. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
A közút nem versenypálya, ezt kellene felfogni... Az oktatód a közútra és átlagos használatra tervezett autó kezelésére és a normál hétköznapi közlekedés alapjaira tanít meg. Minden először végrehajtott manővernél elmondja az oktató hogy hogy kell csinálni, nem kell meglepődni a kirohanásán, hisz leszartad mit mond, "mertemárháromévevezetel"... Csak nem átlag autót nem normál közlekedés során... Mindent úgy kell csinálni ahogy az oktató mondja.
2019. ápr. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!