Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan zajlik az autósiskola...

Hogyan zajlik az autósiskola váltás, milyen elintéznivalókat kell csinálnom az átjelentkezést illetően?

Figyelt kérdés
Múlt héten harmadjára is meghúztak forgalmi vizsgából, aminek én magam is lehetnék az oka, viszont az is vastagon benne van, hogy az oktatóm nem feltétlenül készített fel engem rendesen a vizsgára, továbbá nem érzem, hogy valami túlságosan jó viszonyban lettem volna vele, úgy gondolom, hogy csak "teherként" tekint rám. Éppen ezért ha lehet, akkor legkésőbb március 15-ig nemcsak oktatót, hanem egyben egy másik autósiskolába is át szeretnék jelentkezni, már van pár olyan hely, amely szívesen érdekelne engem, viszont előtte ugye ki kell kérnem onnan a kartonomat meg át kell jelentkeznem abba a másik suliba, ennek a folyamata lépésről-lépésre hogyan zajlik?

2019. márc. 4. 08:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egy vezetési kartonod, amit jó esetben már láttál, hisz azon kell az oktatónak feltüntetni, mikor, és mit tanított...

Amit nem láttál, hogy a NKH-nál is van egy kartonod, amelyen pedig az van rajta, hogy melyik iskolával szerződtél a vezetést tanulni...

Ezeknek az értelme kb az, hogy amíg nincs jogosítványod, nem vezethetsz, az oktató a felelős vezető, azt dokumentálják a papírok.

Iskola váltáshoz át kell papírozni a tanulót a NKH-nál is.

A jelenlegi iskolától kell kérni egy ún. áthelyező nyilatkozatot, azt átvinni a másik iskolába.

Neked kb ennyi a dolgod, azt a papírt az új iskola ügyintézője viszi be a NKH-ba.

A gyakorlatban az okoz macerát, kínlódást, hogy az aktuális iskola nem feltétlenül töri magát az áthelyező nyilatkozat kiadásáért, és ha a szerződés apró betűs részébe be van írva, fizetni is kell az iskola váltásért (ami elméletileg ingyenes lenne, de ha a szerződésben más van, akkor az az érvényes)

2019. márc. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. És a kartonommal mi történik? Azt majd ha az oktató leadja a sulinak, akkor majd az az illetékes autósiskolába küldi azt tovább? (btw, az oktatóm még ahhoz is rest volt, hogy minden egyes óra elején/végén odatolja elém a kartont, hogy írjam alá a levezetett órákat, csak a bukott vizsgák után írtam át azokat, szóval lehet, hogy egyes órák még nincsenek is leírva! (Pl. olyan 60 óra van igazolva, de lehet, hogy a valóságban ez jóval több is, csak ugye azokat nem igazolták le)
2019. márc. 4. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!