Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarorszagon miert nem...

Magyarorszagon miert nem szokas az hogy a kereket X km utan megcserelik, hogy egyenletesen kopjanak?

Figyelt kérdés
Nekem mindig csak annyit csinaltak hogy megjeloltek hogy jobb elso, bal elso, stb pedig az elol levok jobban kopnak elso kerekes autonal. Erdemes a kerekeket megcserelni hogy ne kelljen kesobb 2 gumit kicserelni, mikozben a hatsok szinte tok jok.
2019. ápr. 3. 02:53
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
De szokás. Mindenhol így csinálják ahol eddig voltam.
2019. ápr. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb gumis megcseréli, ha látja, hogy kopottabb elöl. Szerintem szokás ez, csak nem tudsz róla. Nyilván nem kérdeztél meg minden gumist és autó tulajdonost, és nem is beszédtéma ez. Szinte mindenki négyesével cseréli a gumit.
2019. ápr. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szoktam forgatni. Te is forgathatod, nem olyan nehéz ez megcsinálni. Csak a kötött forgás irányút nehezebb, vagyis nem lehet annyira forgatni.
2019. ápr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon is szokás, neked eddig mindig megkérdezték, akarom-e hogy átforgassák.
2019. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tuti megoldás: szólj, hogy forgassák át. Valószínűleg azt mondják, hogy persze, mindig így szokták :)
2019. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Én is szoktam, de én csak a téli gumikkal tudom ezt eljátszani, mert azok egyforma méretűek. A nyárinál a hátsók jóval szélesebbek mint az elsők, ezért azokat nem cserélgethetem. Az első gumik nekem elmennek 3 szezont, viszont a hátsókat, minden éven cserélem, hiszen azok a hajtott kerekek, és jobban kopnak. Főleg ha sokat mész oldalirányba. :D
2019. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Soha nem mondtak hogy atforgatjak a kerekeket.

Vettem pedig uj gumikat is Magyarorszagon es akkor sem mondtak hogy x km utan menjek vissza es atforgatjak oket.


Itt viszont beszedtema es mondta a gumis is hogy megcsinalja, meg ha viszed olajcserere akkor sok helyen ingyen megcsinaljak.

2019. ápr. 7. 02:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyet még nekem se mondtak, hogy menjek vissza x km után gumiforgatásra. Eleve egy átlag autós évente megy 15-20 ezret, közben van két gumicsere, ugye egy tavasszal és egy ősszel, úgyhogy még ez a km is két garnitúrán oszlik meg. Nem is kell rendszeresen forgatni, elég félidősen hátra tenni az első gumikat, ami ennyi km futásnál kb. 3 év után esdékes. 1 éve vettem új gumikat, 2-3 év múlva majd a tavaszi kerékváltásnál már látszani fog, hogy 2 mm-rel kisebb a minta, akkor majd hátra lesz téve. Ezért nem fogok nyár közepén gumishoz menni. Ha meg valaki 100 ezret megy egy évben, az meg érje fel ésszel, hogy 20-30 ezer km után elmegy egy gumishoz, és megcserélteti. Olyanról se hallottam még, hogy olajcserénél a gumival foglalkoznának.
2019. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!