Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átalakítható a xenon halogénre?

Átalakítható a xenon halogénre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az autómban gyári xenon rendszerű világítás van,viszont az egyik trafó tönkrement,drága a javítása,illetve számomra drága a xenon izzó(hamar tönkre megy,és vehetek másikat),illetve nem sok fénye van este.

Így átalakítanám halogén rendszerű fényszóróra,lehetséges ez?

Lámpatestet tudom,hogy kellene cserélni.

Nehéz lehet ez az átalakítás?

Kerestem neten,de nem sok mindent találtam ezzel kapcsolatban.



2019. ápr. 3. 21:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az autó 1999-es évjáratú.
2019. ápr. 3. 22:02
 2/13 anonim ***** válasza:
Az évjáratnál talán fontosabb a típusa.
2019. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
típusfüggő. De kell, hogy legyen a típushoz halogénes fényszóró is. Bontottat keress akkor.
2019. ápr. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
bocsi,99-es A4-es audi
2019. ápr. 3. 23:05
 5/13 A kérdező kommentje:
Van hozzá persze,csak arra lennék kiváncsi,hogy mit,és hogyan kéne átalakítanom :)
2019. ápr. 3. 23:06
 6/13 D. Brasco ***** válasza:
Megveszed a halogén lámpatestet beszereled,utana meg egy elektromos szaki oar ezerert beköti neked a kábeleket úgy,hogy az jo is legyen,azt lehet haladni
2019. ápr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarlak bántani de:


Akinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is :)

Minek vettél Xenonos Audit, hogyha neked drága a xenon izzó? Meg drága a trafó? Akkor minek van autód, ha alapvető dolgokat nem tudsz kifizetni? Az az autó az előtt is xenon volt mielőtt megvetted gondolom :) Akkor kellett volna utána járni hogy mennyi egy xenon izzó.

Mi lesz ha egy több százezres szerviz köszön majd be?


Azt nem hiszem el, hogy nem sok fénye van egy xenon izzónak este... Vagy matt a lámpabúra, vagy sz*rul van beállítva a lámpa...


Egyébként ha veszel bontóban 2 halogénes lámpatestet, kicseréled, utána elviszed beköttetni meg megmókolni egy autóvillamosságishoz, szerintem ugyan ott vagy vele mintha megcsinálnád a trafót meg vennél egy pár Xenon izzót.


Tényleg nem akarlak megbántani, de szerintem ha neked ilyen alap dolgok mint izzó drága, akkor nem Audit nem kéne vezetned, hanem úgy általában semmilyen autót. 20 ezer forint egy pár izzóért valóban soknak tűnhet (és ez a legolcsóbb xenon izzó) de ez ezzel jár. Ha neked ez sok, neked nem kell autó. Végképp nem Xenonos. Akkor vegyél egy 1-es Swiftet 250 ezer forintért.

2019. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szamitottam ilyen jellegu valaszra is :)


Igen, nem neztem utana a xenon javittatasra mielott megvettem az autot,arra sem szamitottam, hogy hamar elszall a trafo.

Van penzem bananra is, ahogy irtad, de nem szeretnek kolteni meg tobbet a xenonra, mi van ha elmegy a masik oldali is par het mulva?

2 xenon trafo lenne kb. 60-70 ezer forint, halogen rendszeru fenyszorora nem kellene ennyit kolteni, 1000 Ft/db. Kb. az izzo bele, es nem 10.000/db. Azert van kulombseg.

Koszonom a valaszt, bar lenyegeben nem tettel hozza semmit a kerdesemhez, mindegy ez sajnos itt megszokott, a folyamatos oltogatas. :)

2019. ápr. 4. 14:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de nagyon rosszul látod :(


Azt gondoltad hogy majd pont egy Audinál lesznek olcsók az alkatrészek?

Ha lenne pénzed banánra, akkor elmennél és kifizetnéd szó nélkül. Egy autót akkor kell megvenni, ha a fenntartását is vállat megvonva ki tudod fizetni.

Ha neked egy izzó csere ennyire fáj anyagilag (márpedig fáj, mert nem akarod kifizetni, inkább kicserélnéd a két lámpát meg az egész hóbelebancot össze vissza mókolnád), akkor rossz autót vezetsz. Ilyen egyszerű. Ha nem tudod kifizetni, akkor olyan autót vettél, aminek a fenntartása túlszárnyalja az anyagi keretedet.

És pontosan így keletkeznek a lelakott prémium autók. Használtan megvenni könnyű, alapvetően elérhető árban vannak. Aztán amikor cserélni kell rajta valamit, akkor kezdődik az igazi fejvakarás hogy "mennyiii?" Ezek prémium kategóriás autók voltak amikor megjelentek. Azokra az eredeti vevőkre lett kalkulálva az ár, és a fenntartás aki bemegy a szalonba, leteszi érte a nemkevés pénzt, és nem számít 70 ezer forint egy trafóra, de még ha 270 ezer lenne, az se számítana. Na, ezek eredetileg ilyen emberekre lettek tervezve. Az évek során az autó ára lemegy, de a szervizdíz és az alkatrészek nem lesznek olcsóbbak... És ezt mindenki elfelejti amikor ilyen használt német prémiumokat veszegetnek, és havi nettó 180 ezres fizuból akarják fenntartani. (Nem konkrétan te, most ezt általánosságban írom)

És amin te itt jelenleg sokallsz, az egy izzócsere. Ismétlem, egy IZZÓCSERE. Sokallod az izzócserét az autón, amit megvettél. Egy teljesen alapvető és nyilvánvalóan "kopó / fogyó" alkatrészt. Akkor tedd fel magadnak a kérdést: Ha sokallsz egy kopó alkatrészt az autódon, akkor biztos a te pénztárcádhoz való?



Egyébként meg alapvetően egy Xenon izzó jelentősen többet bír mint egy halogén. Én biztosan nem cserélném ki halogénre.Csak hogy hasznosat is mondjak :D

Elhiszem hogy egy 5-800 ezres piaci értékű autóra nemszívesen ad ki az ember 200 ezret. De ismétlem, ezek az izzók, trafók nem a 800 ezres jelenelgi árhoz vannak kalkulálva. Hanem mondjuk az újkori több millióshoz.

2019. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mikor összetörték Az A4-em, 45 000 +postáért tudtam venni 1 db xenon lámpát, kompletten, izzó, trafó, magasságállító motor, ép fülek.

1.9 TDI AJM.

Elvileg xenonost kiveszed, halogénest rádugod, ennyi.

Műszakin nem tudom probléma-e.


Azzal meg ne foglalkozz, hogy ki ért veled egyet, meg ki sem...

2019. ápr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!