Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átalakítható a xenon halogénre?

Átalakítható a xenon halogénre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az autómban gyári xenon rendszerű világítás van,viszont az egyik trafó tönkrement,drága a javítása,illetve számomra drága a xenon izzó(hamar tönkre megy,és vehetek másikat),illetve nem sok fénye van este.

Így átalakítanám halogén rendszerű fényszóróra,lehetséges ez?

Lámpatestet tudom,hogy kellene cserélni.

Nehéz lehet ez az átalakítás?

Kerestem neten,de nem sok mindent találtam ezzel kapcsolatban.



2019. ápr. 3. 21:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat :)
2019. ápr. 4. 21:11
 12/13 A kérdező kommentje:
Ui. nem az izzócserére sajnálom a pénzt,ha nem tűnt volna fel
2019. ápr. 4. 21:12
 13/13 anonim ***** válasza:

Elvonatkoztatva attól hogy nagyon-nagyon egyetértek azokkal az előző hozzászólókkal, akik megjegyezték hogy jó magyar szokás szerint kellett a német prémium de normálisan fenntartani már nincs se pénz se szándék, szóval az alábbiakra is figyelj.

Kábel keresztmetszet: a xenonnak más az áramfelvétele és a fogyasztása mint a halogénnek, ebből következően valószínűleg más a teljes kábelköteg. Ellenőrizni kell hogy a gyári kábelek keresztmetszete elegendő-e az átalakítás utáni állapothoz. A xenont nem tudom, de pl. LED helyére biztosan nem lehet halogént tenni mert a nagyobb fogyasztást nem bírják el a gyári vezetékek, a kábelek túlterhelése tűzveszélyes lehet.

Magasságállítás: a xenonhoz kötelező volt az automata magasságállítás. Ha kiveszed a xenont, akkor ugye ez már nem fog működni, a manuális állítás pedig nyilván nincs beépítve az autóba, tehát ezt pótolni kell, mert szerintem a hiánya vizsgán bukta.

Check: a fedélzeti számítógép ki fogja mérni, hogy valami nem stimmel a xenonnal, mert az átépítéssel meg fog változni az áramkör ellenállása. A műszerfalon folyamatosan ott lesz a hibajelzés a világításra. A világító hibajelzés megintcsak bukta a vizsgán.


Nem sorolom tovább a problémákat, ez a "downgrade" halogénre akkora kókányolással jár, hogy nem méri meg. Szerintem nem is lehet normálisan megcsinálni, ha mégis akkor többe fog kerülni mint a meglévő xenon javítása.

Végkövetkeztetés: olyan autót tarts aminek tudod és akarod vállalni a javítási/karbantartási költségeit.

2019. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!