Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy a check...

Lehetséges, hogy a check engine egy nem gyári alkatrész miatt világít folyamatosan?

Figyelt kérdés
Márkaszervízben lett cseréltetve egy lambdaszonda és azóta folyamatosan világít a check engine. Katalizátort jelez, de a katalizátort megnézték és azt mondták, hogy a mérések alapján nincs semmi baja.. Nem gagyi lambdaszonda lett belerakva, a szerelő szerint azért világít, mert a gyári beállításoktól picit eltér. De nem tudom, hogy kinek lehet hinni ezért, ha erre téved egy becsületes szerelő, aki hallott már ilyenről, hátha tud segíteni ebben.

2019. ápr. 6. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem belevaló lambdaszonda lett beépítve, az természetesen okozhat ilyet. Meg sem merem kérdezni hogy miért nem belevaló elem került beépítésre...
2019. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bele való elem csak nem gyári. De jó minőségű mert 60 ezer Ft volt.
2019. ápr. 6. 16:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi a hibakód?

Egyáltalán a lambdaszondát jelzi hibásnak?

2019. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "katalizátort jelez"?

Ha előtte nem volt hibajelzés, miért lett cserélve a lambdaszonda?

Ha csere után világít a lámpa, miért lett kifizetve, és az autó elhozva?

Nincs olyan, hogy gyári beállításoktól picit eltér, a lambdaszonda az lambdaszonda, lehet jó vagy rossz. Meg lehet egész más a baj.

2019. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom. A lényeg, hogy a hibakód szerintem a katalizátor a rossz. De elvittem megnézetni és azt mondták, hogy a katalizátornak nincs baja. Lambdaszonda azért lett cserélve, mert rángatott az autó és az átvizsgálásnál azt vélték hibásnak.
2019. ápr. 6. 17:01
 6/12 A kérdező kommentje:
Hibakód szerint*
2019. ápr. 6. 17:02
 7/12 anonim ***** válasza:

De még mennyire okozhat hibakódot.Már az is,ha a szonda fűtési áramfelvétele bizonyos mértékben eltér az eredeti szonda áramfelvételétől.Hiába a jelvezetéken mérve jók az értékek és a kipufogón kiáramló gázok összetétele is jók,ha az ECU-ban hibakódot generál,akkor csak a szonda csere fog segíteni.

Ha a nagyobb a fűtési áram felvétele okozza,akkor egy előtét ellenállással fillérekből megoldható a hiba oka,de ha a motorvezérlő számára a keverék összetételt szabályozó jel hibája az okozója,akkor már a szonda kalibrálásához komolyabb mérések is kellenek,hogy a motorvezérlőhöz lehessen alakítani.Ez utóbbi összesen már többe kerül ,mint egy megfelelő és jó minőségű szonda.Ezt is szokták alkalmazni teljesítmény növelésként a vezérlő egység is átírásával.

Vannak típusok,főleg a régebbi gyártmányok között ,amiknél elég lehet ehez a fajta tininghoz alkalmazni egy jól megválasztott előtét ellenállást kipufogógáz méréssel és nincs is hibakód.

Én minden kép a cserét javaslom a megfelelő szondára.

2019. ápr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindezt márkaszervízben? Ügyesek.
2019. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen. De sajnos a mai világban nehéz megbízható becsületes szerelőt találni.. a legtöbb helyen minden hibás csak hagyj ott 100 ezret. A hozzá nem értő meg csak néz és itt kérdezget, mint én.
2019. ápr. 6. 17:17
 10/12 A kérdező kommentje:
P0420 a hibakód
2019. ápr. 6. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!