Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit lehet spórolni ideigle...

Mennyit lehet spórolni ideiglenes kivonással?

Figyelt kérdés

Tehát tavaly októberben vettem egy motort november 1-től kivonattam forgalomból. Megkötöttem rá a biztosítást mikor megvettem. Utána pár nappal. Ki lett vonva március 31-ig. Bejelentettem hogy ki van vonva. Azt mondták hogy küldenek kettő csekket egy 800 forintosat a fedezetlen időre. Meg a biztosítás árát 18-19 ezerről, amit ne fizessek be, csak a 800 forintosat, így is tettem. Majd most szórakoznak össze vissza a biztosítónál, hogy megszüntették mert nem fizettem be, de hát ki volt vonva. Használnám a motort napok óta de nem lehet mert ülnek az ügyön, nem történik semmi, elba.sztak valamit. Többet biztos nem vonatom ki.


Mennyit lehet spórolni ezzel az ideiglenes kivonással ha kivonatom 6 hónapra egy évben? Ugye ez a 19 ezres biztosítás van, ez marad ennyi gondolom. 35 kw os 180 kilós 600 köbcentis motor. Milyen egyéb köktségek vannak amiken spórolni lehet ezzel a kivonással? Vagy teljesen értelmetlen?


2019. ápr. 6. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha forgalomból ki van vonva a moci, két dolgot nem kell rá fizetni: súlyadó, és kötelező. Tehát effektíve a fél éves súlyadódat és kgfb-t megúszod vele. Én, amikor kivonom a mocit, szüneteltetem a kgfb-t allianzéknál, a súlyadót meg elvileg polgár jenőék automatice csak a fél évre róják ki.
2019. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát a biztosítás árának a fele, tehát kb 9 ezer forint, és a súlyadó. Az nem tudom mennyi, legyen 5 ezer. Annak a fele 2500 tehát 11500 forintot spórolok, de 2300 forint a kivonás tehát 9200 forintot spórolok kb. Tehát 10 ezret sem. Viszont rengeteg utána járás ilyenkor ha nem gördülékenyek a dolgok. Már 3-szor voltam a biztosítónál ezügyben. Szerintem nem éri meg így akkor.
2019. ápr. 6. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Alap esetben nálam ez Allianzéknál neten történik, fel sem állok az asztaltól. Csak az okmányirodai ügyintézés van, oda meg időpontot foglalva 30 percnel több idő nem kell.
2019. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!