Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda hornet az megfelelő egy...

Feketeruhasember kérdése:

Honda hornet az megfelelő egy 186cm-es embernek?

Figyelt kérdés
Nem lenne túl kicsi?
2019. ápr. 7. 00:57
 1/9 anonim ***** válasza:
A magasság csak egy adat, a lábad hossza, testalkat mind lényeges. Ülj fel egyre és meglátod.
2019. ápr. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És ha felültem rá honnan tudom hogy jó-e? Ilyen típusú motorokon nem igazán ültem még, szóval nem tudom hogy mi a különbség a "nem ültem még rajta és ezek ilyenek de megszokom" vagy a "ezt nem is fogom megszokni mert ez nekem nem jó" között.


Jelenleg egy yamaha dt 125-öt hajtok de le szeretném cserélni. Gondolom ennél alacsonyabb lesz és jobban előre kell hasalni.

2019. ápr. 7. 02:14
 3/9 dirtboy ***** válasza:

Ezt úgy kérdezed mint ha egy évjarat lenne hornetekből és egyből tudjuk hogy pontosan milyen motorra is gondoltál.

amúgy nem hiszem hogy gondod vele, magas vagy de nem annyira nagyon.

illetve az sem mindegy milyen felhasználásra tervezed.

2019. ápr. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyant szeretnék ami a 2007 körüli "darazsasabb" első lámpálya van de még karburátoros.
2019. ápr. 7. 08:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a karburátoros témát elengedném. Az öregedő szívótorok műanyagok, vákuumcsövek, karbiszinkron az folyamatos probléma egy bizonyos kor felett. Elég sokan végigszívják ezt az általad kiszemeltnél nem sokkal öregebb motorral is. Ilyen téren az újabb injektoros motorok valamivel előnyösebbek.


"És ha felültem rá honnan tudom hogy jó-e?"

Érezni fogod ha nem jó. Én 189 vagyok, ha felülök akkor csípőnél egyből érzem ha a lábtartás nem nekem való. Pl a 250-es Banditon például "fájt" a csípőm, a 600-as is kényelmetlen volt, a Yamaha 1100-es Bulldogja teljesen kényelmes nekem, pedig az ülésmagassága kb ugyanaz mint a 600-as Banditnak, csak itt talán szélesebb az ülés meg a motor is és máshogy tudom tartani a lábam.


Most hétvégén a közeli Yamahában nyíltnak volt, az MT03 és MT07-es kicsinek éreztem amikor felültem, az 1200-es Ténéré egyből kényelmes volt.


Hiába vagyunk közel egy magasak ha az alkatunk, lábaink kezünk hossza, a csípő szélessége eltér. Ülj fel egy Hornetre, menj pár kört ha kényelmetlen vagy kényelmetlenül kicsi az érezni fogod.


A Hornet ülése 4-5 centivel alacsonyabb - attól is függ hova van állítva a hátulja illetve milyen ülés van rajta - de valószínűleg szélesebb így állóhelyben nem fogod alacsonyabbnak érezni.

2019. ápr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet már nem aktuális,de azért leïrom a vélemênyemet. Kb 1 magasságúak vagyunk én speciel hosszú lábbal megáldott,és hidd el a hornet az nagyon kicsi lesz. Nem is a motor magassága a fő szempont,hanem a lábtartó helyzete,ami a hornetnél elég sportos (magasan is van,és nagyon behajlítot térddel ülsz) én pont emiatt adtam el egy nagyon szép állapotút,mert 1,5 óra volt amit kibirtam rajta megállás nélkül. Azt is nagy keservesen. Pedig még mindig azon a véleményen vagyok,hogy a hornet a legszebb naked az összes közül. Havernak bulldogja van,azon viszont jobb a lábtartó pozició,és kényelmesebb is vele menni. Pedig az űlésmagassàg egyforma a hornetnél és a bulldognàl. Nekem amúgy egy 2006-osom volt az még a karbis verzió szokványos kerek lámpával (ifa lámpás). 2008-tól adták ki a darázslámpást ami már injektoros.
2021. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Havernak bulldogja van,azon viszont jobb a lábtartó pozició,és kényelmesebb is vele menni."


A Bulldog kényelmes, de az is karbos, a V2 rezonanciája az baromi idegesítő ráadásul a kardános, léghűtéses Bulldog az baromi nehéz is. Most adtam el én is xD

2021. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg a másik hátulütője,hogy ha kiveszed a hátsókereket,előtte old el kardánt mert nem fér ki a kerék..... De amúgy meg egy igen kiforrott blokk. Nem igazán vannak neki gyári hibái. Max a szabadonfutó szokott cserés lenni. Ha már itt tartunk.... A cb 1300-at nem ismered véletlen,annak is olyan magasan és hátul hátul van a lábtartó mint a hornetnél? Tavasszal tervezek venni nagy cb-t
2021. jan. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, egyedül a szabadonfutójuk ami nyűgös. Passzolom a nagy CB-t.
2021. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!