Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvert a szerelő, mit csináljak?

Baranyai Máté András kérdése:

Átvert a szerelő, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a következő a helyzet. Egyik pesti haverom megtörte a kocsiját, megvettem tőle jellegtelen összegért az autót, cserébe felajánlotta, hogy egy ismerőse megcsinálja az autót, mert már alapból nála volt lent a kocsi Nyíregyházán. 200000-t mondott az egészre anyagköltséggel együtt. 8 hónapja van nála az autó, azóta azt hallgatom, hogy jövőhétre kész, jövőhétre kész. 133000 ezret már átutaltam neki, de most azt mondja az az anyagköltség és 200000 még a munkadíj, viszont a kábelezést meg a műszerfalpárna cserét nem csinálta meg. Holnap megyek le trélerrel az autóért de nem tudom mit csináljak, ha szarakodni fog. Nem ebben egyeztünk meg és az autót sem csinálta meg, úgyhogy fizetni így már nem szeretnék.

2019. ápr. 7. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Akkor szépen felültettek a szopórollerre.

Ebből jól nem igen jössz ki.

2019. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gondolom az egész feketén ment, semmiről nincs írásos nyom, és még át sincs íratva az autó... Ezt buktad. Próbáld meg elhozni úgy, hogy több pénzt nem adsz érte. Talán így jöhetsz ki a legjobban.
2019. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A
2019. ápr. 7. 12:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Az adásvételi van nálam egyedül meg egy kulcs, a forgalmi meg a másik kulcs a szerelőnél. Holnap elhozom, remélem nem durvul el a helyzet
2019. ápr. 7. 12:40
 5/11 A kérdező kommentje:
És igen feketén, nem is értem hogy lehettem ennyire hülye, csak bíztam ebben az egészben.
2019. ápr. 7. 12:42
 6/11 veterán vas ***** válasza:

Érdekes, 8 hónap alatt kifizettél a 200-ból 133-at. Most amikor már csak 67 ezer van hátra, most kezdesz gondolkodni... :(

Na és azon kívül, hogy a trélerezés költsége is a Te nyakadba szakad, aztán mi a terved, hogyan tovább?

Azt bizonyára tudod, hogy elég nehéz lesz olyan szerelőt találni, aki egy félbehagyott, és kifizetetlen munkát elvállal.

2019. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen tisztában vagyok, Én kifizettem volna többet is ha tényleg kész az autó. Tanulópénz volt. Vagy keresek szerelőt, vagy van egy ismerősöm aki elbontja és remélem a beletett pénznek ha nem is az egésze, de egy része visszajön.
2019. ápr. 7. 13:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért vársz 8 hónapja?

Bocs de ennyire hüle nem lehet valaki:D

8 hónapja megvetted? és 8 hónapja javítják?

És te ezt el is hiszed?:D

Amugy a szerelő köteles oda adni neked, ha nem adja hívj rendört(persze csak ha tudod bízonyítani hogy tied az autó)

2019. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mert korábban a gyerek autóit mindig összerakták. És mivel szinte ingyen odaadta, gondoltam csinálják meg ott. Hátha jobban jövök ki. Nyilván hiba volt, de az lesz, holnap megyek le és elhozom. Adásvételim van, úgyhogy remélem gond nem lehet.
2019. ápr. 7. 17:40
 10/11 veterán vas ***** válasza:

Nem az elhozásban látok problémát -hiszen a tulajdonjogot senki sem vitathatja- hanem a kifizetett 133 ezerben, és a több hónapja el nem végzett munkában.

Természetesen Te döntöd el, hogy számodra mi a fontos.


/én valószínű már egy hónap ígérgetés után kézifékkel megfordultam volna a "mesteremberen"/ ;)

2019. ápr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!