Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 bicikli szállítása vonóhorog...

3 bicikli szállítása vonóhorogra szerelhető bicikliszállítón mennyire macerás hosszú úton (2x700km)?

Figyelt kérdés
Olyan helyre mennénk a húsvéti szünetben, ahol kell majd a bicikli, a kérdés, hogy inkább béreljek ott a helyszínen (150 Eur a 3db) vagy vigyem a saját 3 biciklinket ? Egy Thule 3 biciklis szállítót tudok kérni kölcsön (ingyen), csak nem tudom mekkora macera ezzel 700km-t (egy irány) levezetni. Szinte végig autópálya. 1.8-as benzines autóm van, az fogja bírni, kérdés hogy van-e valami ok ami miatt ne tegyem.

2019. ápr. 8. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Tolatás és parkolás a macera, meg fosni, hogy ne lopják le.

Ja! A rendszámra figyelj, nem takarhatja el sem a tartó, sem a bicajok!

2019. ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Több tényezőt is érdemes figyelembe venni. Milyen széles az autó, mekkora a bringa. Ugyanis zavarhat a kilátásban a kereke. A visszapillantóban a küllők között tudsz csak hátrakukucskálni, az nem túl jó.

A másik, hogy a legolcsóbbak is elég drágák, s tapasztalatom szerint elfogadható minőségűt (ami a gyakorlatban is beválik) 160 ezer forint alatt nem nagyon találsz.

2019. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.-nak.


Miket irkálsz? Ott írja, hogy INGYEN kapná, kölcsön.

2019. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaz, csak a kérdést olvastam el.
2019. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyenünk van, felrakod, levezetsz 700 km-t, leveszed a bringákat, aztán a tartót bedobod a csomagtartóba és lopás ellen is biztosítva vagy
2019. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából olyasmire vagyok kíváncsi, hogy ilyen "hosszabb" távolságoknál van-e valami, amire oda kell figyelni (pl. időnként ellenőrizni a rögzítéseket, plusz kötést felrakni), vagy hogy van-e esetleg valami plusz hang,rezgés, mozgás ami hosszú távon kellemetlen, nagyon változik-e a kocsi viselkedése stb.


Azt gondolom, hogy ha 100km-re lehet így bicikliket vinni, akkor biztos lehet 700-ra is, végül is ezt erre találták ki, csak mégis van bennem valami olyan gondolat, hogy vittem én már dupla matracot tetőcsomagtartón, azt is erre találták ki, de mégsem vezetnék le egy teljes napot autópálya sebességgel egy matraccal az autó tetején. Remélem értitek mire gondolok.

2019. ápr. 8. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár úgy írtam árakról, hogy nem olvastam el, hogy kölcsön kapod, a gond valós.

Sok olyan tartót kapni, amelyik nem áll elég stabilan, lefordul a vonóhorogról, a bringákat sem lehet stabilan rögzíteni, gányolás szükséges (gumipókok bevetése), egyes autótípusoknál a hátsó ajtót is védeni kell a karcolásoktól.

2019. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!