Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvertek használtautó vásárlás...

Átvertek használtautó vásárlásakor, van rá mód hogy az eladó visszatéritse a vételár egy részét ami fedezi az autó javittatását? Tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
100ezer forintért vettem egy 95ös F Astrát. Ez az első autóm, és sajnos nem értek az autókhoz. Az eladó szerint korának megfelelő, használható allapotban volt az autó, ám pár nap múlva ennek az ellenkezője derült ki. Olajat. fékeket, gyertyákat, lengéscsillapitókat, futómüszilenteket, akkumlátort, és vizpumpát is cserélni kell benne. Mindez hatalmas költség, és az átirás után már nem maradt pénzem a javittatásra, igy most ittvagyok tehetetlenül, a pénzem elúszott, és még autóm sincs. Az eladó csak úgy hajlandó visszaadni a pénzem ha újra kifizetem az átirás költségét. Kihez fordulhatok ilyen estben?

2019. ápr. 8. 15:29
1 2 3
 1/26 Szecessziós Vájling ***** válasza:
100%
Egy 24 éves autón? Szerintem a leírásod alapján is korának megfelelő állapotban lehetett, ha csak ennyi mindent kell cserélni benne - csináltál egy jó üzletet, kb. 200-240 ezer forintért lenne egy menetkész autód - nem vert át senki, használd az Astrát egészséggel!
2019. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után akkor veszel autót ha van tartalékod és utána jársz átbizsgáltatod . A korånak megfelelő ködös fogalom , de 1 kilóért romot kapsz de 2ėrt is . Lehet perre menni de ekkora kiadásnál évekig nyomulni fizetji a plusz dolgokat értelmetlen .
2019. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Amit cserélni kell benne ezek szinte alap dolgok amik elhasználódnak, ez sajnos ilyen. Az eladó mondhatta volna hogy ezeket nem árt ha kicserélteted mert nyilván ő már erre nem akart költeni. Másrészt te cseszted el hogy nem értesz hozzá, de nem is ezzel van a baj mert nem kötelező mindenkinek ehhez értenie, de vihettél volna valakit aki ért is hozzá hogy ő is vegye szemügyre vagy tegye fel ezeket a kérdéseket hogy mi mikor lett cserélve stb... Ezekre sajnos szánni kell pénzt. Másrészt egy 95-ös F Astra jóval többet ér mint amennyiért megvetted, tehát nyilván ez a sima 100 ezer ft ez semmi ezért az autóért és már eleve számítani kellett volna arra hogy valami átverés biztosan van a dologban. Másrészt akármilyen használt autót veszel. Fékbetét csere alap hogy megtörténjen ha az eladó nem tudja igazolni hogy mikor cseréltette utoljára mennyi km-el ezelőtt. A vezérlést sem árt cserélned ha már a vízpumpához hozzá kell nyúlni. Az olajcsere alap, szűrők cseréje alap hogy évente cseréljük ezeket. Igazából az eladó röhög magában hogy rádsózta az autóját és bár visszaveszi ha fizeted az átírását de akkor már az a kicsi is elúszik a pénzedből amit visszakapsz. Én a helyedben gyűjtenék arra hogy rendbe hozzam az autót és akkor használhatod. Nem rosszak ezek az autók főleg első autónak tökéletesek, de ugye költeni kell rá nyilván. Ezt fogadd el tanulópénznek hogy legközelebb autóvásárlásnál vigyél magaddal valakit aki ért is hozzá.
2019. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
100ezres autónál olajat, meg pár kopóalkatrészt kellett cserélni? Amúgy mire gondololtál, hogy ennyiből költségmentes, tökéletes autót veszel? Ne nevettesd már ki magad.
2019. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos a száz ezer, kimeriti a "vagyon" fogalmát. Fél évig spóroltam, hogy megvehessem az első autóm, és a szerződés aláirásakor egy álmom vált valóra, amit azóta keserüen megbántam.
2019. ápr. 8. 15:47
 6/26 D. Brasco ***** válasza:
71%
Már csak azt nem tudom mire szamitottal 100ezerért,egy gagyibb bicikli sem jön ki belőle nem hogy autó!Amiket meg leirtal egyik sem rejtett hiba hogy reklamálni tudjál sőt a korának megfelelő dumába is belefér simán.amugy csak azt nem tudom hogy minek kellett neked autót venned,főleg úgy hogy bevallottan nem értesz hozzá,és mindezt úgy hogy láthatóan megfésülködni sincs pénzed!
2019. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha most hoztad ki a szalonból akkor ezekért lehet verni az asztalt,de egy 24 éves autónál....

Bocs,de nálam alap,hogy amint megveszem az autót lecserélem az olajat (nálam ez cakk pakk szóval fék,váltó stb) szűrőket,gyertyákat,vezérlést (most nem kellett mert láncosat vettem) meg én akksit is egyből cseréltetek. Ez mind az alap és akkor erre jönnek még az egyebek. Egy régi autót vettél, ne várd azt,hogy hibátlan legyen és akkor ez még csak a kezdet, addig örülj ameddig az olaja nem eszi,a váltó nem kezd kínlódni meg stb stb és akkor ha ez megtörténik,bocsi,de ennyi idős autónál,nem meglepő

2019. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

ennyi idős használtautó vásárlása után ezek alap dolgok.

előbb kellett volna tájékozódni, vagy legalább egy szerelővel beszélni

2019. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket még egy újabb autóban is illik cserélni vásárlás után, nemhogy egy 24 (!!!) éves autóban. 100 ezerét nem is tudom mit vártál. Egyébként amiket írtál, azok nagyrészt filléres dolgok. Ha nincs erre ennyi pénzed, akkor nem kellene autót venni. Jól írta egy korábbi válaszoló, 100 ezerből egy jó közepes biciklit lehet venni, nem hibátlan használtautót.
2019. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Százezerért veszel egy 24 éves autót, és most fel akarod jelenteni az eladót, mert kiderült, hogy nem újszerű állapotban adta el?


Fordulj egy közlekedési ügyvédhez, egy próbát megér. Sokat fogsz tanulni a hatóságok reakciójából...csak szólok, hogy ne csodálkozz semmin. Főleg a költségeken.

2019. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!