Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legolcsóbb fent...

Melyik a legolcsóbb fent tartású autó márka?

Figyelt kérdés
Nem azt kérdezem hogy melyik a legolcsóbb kocsi, hanem ha megvásároltam és elromlik valami, olcsó legyen kicserélni (pl a bmw-nek egy lámpa cseréje benne van több 100 ezerbe). Nekem egy régi suzukim van, nagyon olcsó fent tartani. Elromlott a klíma 10 ezerért megcsinálták.

2019. ápr. 13. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Suzuki és bmw nagyjából egy árban van.

Egyébként tapasztalatok alapján a Mercedes-benz, azért mert nem nagyon kell rá költeni.

2019. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mióta van a suzuki meg a bmw egy árban?
2019. ápr. 13. 17:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a márkától függ.


Pl. egy pár éves dízel daciába drága lesz minden, míg egy 20 éves 316-os bmw viszonylag olcsón szervizelhető.

2019. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Hogy lehet ilyen hülyeségeket kérdezni?

Nekem volt egy Suzukim és a fékerőszabályzó akkor 70000 ft volt hozzá. Ugyanis tönkre ment 5 évesen.

Most Partner van , kiváncsiságból megnéztem, a fékerőszabályzó hozzá 25000 ft. De már jóval öregebb az autó mint volt a Suzuki és még nem ment tönkre.

2019. ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Mégis mitől függő lenne, ha nem a márkától?

Egy silány márkájú autónál pl. Dacia-nál sokkal olcsóbb egy alkatrész még ujonnan is mint egy premium régi bmwhez.

2019. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az alacsony fenntartású autó ilyen:

- Sok van belőle az utakon. (A pótalkatrész akár bontottként is beszerezhető, a szerelők már ismerik.)

- Egyszerű technológiák vannak benne. (Benzines szívómotort ezerszer egyszerűbb fenntartani, mint egy sokturbós dízelt mondjuk.)

- Nem luxusmárka. (Ezekhez az új alkatrész is luxus árban van.)

- Nem túl öreg, keveset futott. (Egy új(abb) autóhoz nem igazán kell hozzányúlni.)


Szerintem ezeknek a középkategóriás autók népszerűbb modelljei mind megfelelnek. Kerülni kell a prémium német autókat és a sokat futott, kétes eredetű dízeleket és ennyi.

2019. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen értékű, korú, teljesítményű autóban gondolkozol?

Mert pl. az Opeleket fillérekből fenn lehet tartani (Astra G, Corsa C és hasonlók pl.) De a legendás VAG 1.9 TDI-k is jól ilyen téren. Újabbaknál a VAG csoport szintén jól, olcsón fenntartható általában

2019. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"pl a bmw-nek egy lámpa cseréje benne van több 100 ezerbe"


Ez is egy nagy baromság, ilyen logika mentén nem lehet reálisan gondolkozni, főleg ha hamis közhelyeket puffogtatunk.

2019. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 D. Brasco ***** válasza:
Az a legolcsobb fenntartasu amit ha megveszel utana beteszed egy klimatizalt vitrinbe azt nezegeted!Es soha többet egy metert sem haladsz vele
2019. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kispolák
2021. jún. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!