Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A TFSI motor valóban nagyon...

A TFSI motor valóban nagyon rizikós, rossz döntés lehet?

Figyelt kérdés

A legtöbb cikk beszámol arról, hogy az 1.8-as, 2.0-es TFSI motorok abnormálisan eszik az olajat. Ezek tudatában mégis hogyan lehet megvenni egy autót?

Nem akartam 12-13 éves dízelt, merthogy sokat futottak, lehet nem tökéletes az előélete és korosodnak több bajuk lehet. Aztán kinéztem néhány 9-10 év köruli TT-t, de erre meg olvasom, hogy ez is problémás.

Nem tudom most már milyen autót lehet megvenni. BMW-t ne vegyek, Alfát ne vegyek, TFSI motoros Audit ne vegyek...



2019. márc. 1. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja audit akartam venni tfsivel azt ugyanezt olvastam mindenhol mennek a cikkek róla. Ez még 2014ben volt. Azt vettem egy Mazda 6ot. Nincs akkora presztízse de nem is lett új autószerelő haverom :))
2019. márc. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A benzines BMW-kkel nem nagyon szokott gond lenni, ott inkább csak 1-2 kivételes példa van rá, amelyik motornál szoktak gondok lenni.


Amúgy meg ha nem akarod mindenképp erőltetni az Audi-BMW-Alfa vonalat akkor tényleg lehet válogatni.

2019. márc. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A japán autókat nem szeretem sajnos, C Merci jöhetne még szóba, abból is a 2010 körüliek. Viszont ez sincs olyan stílusos mint egy Alfa 159, Brera vagy TT.
2019. márc. 2. 08:04
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagy akar VW Scirocco, csak megint a sokat emlegetett tsi.
2019. márc. 2. 08:10
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Hát nézd azt kell venni ami tetszik. Azt ha behsl kifizetni .

Nekem szerencsém van nincs japán autó fobiam és így tetszik az is ami jó is.

Audibol anno az a5 tetszett azt néztem max 2 eveset kb 40e km-el, de gyanús volt hogy olcsón adtak de nagyon.


Lehet venni mercit meg alfat , de a bajom az, hogy budapesti vagyok az autószerelő árlistájában a nézés menüpont is 10e Ft, emellett szerelgetik de soha nem lesz jó az autó és egy örökös kínlódás nem kell nekem.


De számodra ha tetszik meg kell venni sokan örömmel buzeraljak az autoikat.


Mondjuk ha már Audi akkor miért nem Diesel ? Nekem van munkagépem meg teherautom így én a dieselt azzal tarsitom így személyautóban nem elfogadható.

2019. márc. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekem beleférne még a Diesel is. Az Alfából csakis az jöhetett volna szóba, de attól félek kicsit. Ahogy írtad is gyönyörű autó, de elég gyakori, hogy elromlik bennük ez az. Egy rosszul karbantartott dízelre pedig lehet is költeni.

Szerintem ha találnék egy olyan TT-t, ami dízel, de máskülönben jó állapotban van, kézi váltós akkor lehet jobban is járnék vele mint a Tfsi-vel, viszont ritkább.

2019. márc. 2. 08:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy sz*rd le. Ha az Alfa tetszik, vedd meg azt. Ha más, akkor azt. Én is megvettem a BMW-t, igaz újan, és nincs vele semmi baj. Ne más véleményével foglalkozz. Ha olyan autót vettem volna, amivel soha nem lesz semmi baj, akkor Suzuki Vitarával közlekednék. Abban mi a jó egy autóbolondnak? Ha valami baja is lesz a BMW-nek, a teljesítménye meg az élmény bőven kárpótol.
2019. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem Scirocco-m van...

2011 utáni TSI-ket lehet venni nyugodtan 1.4 és 2.0 is.

2019. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

Tt esetében vegyel már benzinest.


Így is eléggé búza auto, dieselben meg már le se tudod mosni magadrol a melegseget.

2019. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy eszi az olajat, még nem halálos. Egyszerűen utána kell tölteni, és kész. Az 1.8 TFSI pl egész jó.
2019. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!