Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss jogsival hogy kezdenétek...

Friss jogsival hogy kezdenétek neki a vezetésnek saját autón?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon nincs senki, aki segítsen nekem, mi az amire figyeljek, hogy kezdjek neki?

2019. ápr. 14. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem eleinte csak ismert útvonalakon közlekedj. Aztán ha ott már magabiztosan tudsz menni, akkor felfedezhetsz új útvonalakat.
2019. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi az amire figyelj? Minden.


Figyelni kell mindenre amire az oktatás alatt kellett. Plusz fokozottan figyelj azokra a dolgokra amikre az oktatás alatt nem figyeltél és hibáztál.


Amúgy kis forgalom, ismert útvonalak, GPS (nem ész nélkül), sok gyakorlás.

2019. ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam rövid távon kezdeném de ha lefulladok vagy bármi akkor persze a forgalmat sem tartanám fel. Ugye nem érzem az autót és így nehéz egyedül elkezdeni ... 0 segítséggel...
2019. ápr. 14. 18:44
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
??? Hogy lett meg a forgalmid?
2019. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen segitségre számítanál?

Lefulladás ellen nincs segitség, a forgalom figyelésében esetleg segithetne valaki, de az is kétes...

Egyedül kezdtem én is a vezetést, kezdetben ismert, és nem túl forgalmas utakon, majd egyre messzebbre autóztam.

Amit érdemes észben tartani, az a kifáradás lehetősége, ne indulj el nagy távolságra "kirándulni", amig nem tudod, mennyit bírsz koncentrálni, ne otthontól 100 kilométerre döbbenj rá, hogy elfáradtál, nem tudsz figyelni (olyankor megállsz, és pihensz)

2019. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a jogsi után 1 évvel lett autóm. Senki nem ült mellettem. Első 2 hétben azt gondoltam, hogy nem is nekem való ez. Bénáztam, féltem stb. Aztán nekiálltam akkor vezetni mikor kisebb a forgalom, hogy legyen rutin.

Valahogy belejöttem, megkedveltem. Azóta már vezettem 50 ezer km-t és nem parázok egyáltalán. Szal a lényeg, hogy állj neki minél többet vezetni, mert ha nem csinálod akkor sose alakul ki a rutin.

2019. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves "??? Hogy lett meg a forgalmid"


Nem azt mondtam nem tudok vezetni hanem amióta meg van a jogosítványom egy éve nem vezettem... tehát annak ellenére, hogy amikor tanultam elsőre meg lett minden kijöttem a gyakorlatból...

2019. ápr. 14. 19:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem megy egyedül, akkor keress fel egy oktatót. Jogsisoknak is tartanak órákat.
2019. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy nem megy e mert ma lett kész. Csak egyedül fogok gyakorolni ezért kértem pár tanácsot... az oktató kilőve mert az nem az én autómon tanít
2019. ápr. 14. 19:36
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően én sem értem, milyen segítséget akarsz, hiszen te ülsz a volánnál. Az autó kezelését nem fogja más elsajátítani helyetted, a KRESZ pedig nem változott egy év alatt.
2019. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!