Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell a hátsó és az első...

Mikor kell a hátsó és az első féket használni a robogón?

Figyelt kérdés
Kanyar előtt, bucka előtt hátsó fék? Ha erőteljes lassulás kell akkor mindkettő? Vagy hogy van ez?

2019. ápr. 14. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Látod, tudod te ezt.:)
2019. ápr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én régebben sokat motoroztam és mindíg használtam mind kettőt. Meglehet tanulni, rutinná válik.

Ha használja állandóan az ember, akkor szépen össze kopnak a fékek. Nem lesz olyan hogy a ritka használattól megrozsdásodik és akkor bekap a fék.

Nem csak erőteljes lassulásnál lehet használni.

Ráadásul a hátsófék hatás sokkall kisebb mint az első féknek.

2019. ápr. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 JulesTS ***** válasza:

Fékezéskor mindkettő. Vészfékezéskor meg szinte kötelező jelleggel mindkettő. Kanyarodáskor, lassú manőverezéskor hátsó fék. Neten találsz leírásokat és videókat is, hogy mit, miért és hogyan kell csinálni.

Pl.: [link]

2019. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindig mindkettőt egyszerre, szimmetrikusan. Ha a hátsót használod oldalra csúszik a hátulja. Ha az elsőt, akkor eltaknyolsz, mert kicsúszik az eleje. 40 éve motorozok, egyetlen egyszer csúsztam el fékezés miatt még fiatal koromban. Sokan nem merik használni az első féket, pedig az sokkal hatásosabb, mint a hátsó. Fékezéskor a súlypont az első kerékre nehezedik, száraz normál úton gyakorlatilag nem lehet elesni vele. Minden motoron (figyeld meg) sokkal nagyobb az első fék vagy kettő tárcsa is van. A kocsik első fékje is erősebb. Egyes gyártók nem is engedik a külön fékezést. Nekem most egy Suzuki Burgman robogóm van, ott olyan a fék, hogy ha például húzod az első féket, abban 2 dugattyú fékez és egy dugattyú a hátsóban is vele együtt. Egy elhagyott úton tanulj meg fékezni az első fékkel. Alapvetően fontos. Nálam alapszabály, hogy a fékkart nem mind a négy ujjammal húzom, mert akkor be tud blokkolni, mert túl erősen fékezek. Én a mutató és a középső ujjammal fékezek, így nem lehet túlfékezni. Amikor majdnem megáll a motor, akkor fokozatosan engedd vissza a fékkart, így puhán állsz meg. Gyakorolj, mert egyszer az életed múlhat azon, tudsz-e normálisan fékezni.
2019. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!