Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerinted miért jó ha van egy...

Szerinted miért jó ha van egy autóban elektromos napfénytető?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 21. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Nyáron, ha napon parkolsz résnyire nyitva hagyod, kevésbé forrósodik át a beltér, szintén ilyen esetben elindulás után gyorsabban szellőzik át a kocsi. Továbbá amikor kellemes, ablaklehúzós autózós idő van, akkor is sokkal kellemesebb, mint az oldalablakot lehúzni, kisebb a menetzaj és a szél, nincs huzat, mégis kellemes a légáramlás.

Mióta tetőablakos kocsim van, azóta nem akarnék olyat, amiben nincs. Pedig előtte nem sok jelentőséget tulajdonítottam neki

2019. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Azért jó, ha elektromos a napfénytető, mert még azt sem kell megerőltető módon, kézzel húzgálni, az ülésben tespedve gombnyomásra mozdul arra, amerre szeretnéd. A napfénytető előnyeit pedig előttem leírták.
2019. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
Nincs mit rajta magyarázni. Ki kell próbálni jó időben.
2019. ápr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

Néhai édesapám magyarázata alapján:

"Hogy az Isten is lássa, mekkora marha vezeti az autót".

(sohase volt "sibedás" kocsija, és én is követem nyomdokait)

Szóval röviden: szerintem semmi szükség rá.

2019. ápr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer utaztam ilyennel jó erős napsütésben, soha nem kellene ez.
2019. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom megerősíteni, amit már leírtak: Nyáron a munkahelyi parkolóban (zárt udvar) résznyire döntve nyitva hagyom és mikor beszállok nincs bent 60 fok, mert tud szellőzni.

Menet közben is sokkal jobb a nyitott tető, mint a lehúzott ablak. Nincs huzat, nincs sustorgás, de mégis van szellőzés.

Azt is megszoktam, hogy ha be van csukva akkor is világos van a kocsiban. A sötétítő rolót soha nem húzom be. Így mikor fix tetős autóban ülök, nagyon furcsa, hogy nem jön fentről a fény. Mintha valami zárt dobozban ülnék.

Tavaly vettem először ilyen autót. Az előtt nekem se volt soha ilyenem. Úgy gondoltam, hogy mivel az autó árának kb 2%-a volt ez az extra, az első újonnan rendelt autómhoz megengedhetem magamnak. Azóta se bántam meg, én nagyon szeretem. Ha nincs nagyon a határon forintra kicentizve a vételár, szerintem kár kihagyni az extralistáról. Manuálisan tologatóst még nem használtam, azt nem ismerem. Én vezetés közben is szoktam állítgatni. Szerintem egyszerűbb, kevésbé vonja el a figyelmet, hogy csak két gombot kell nyomogatni. Egyik gomb a nyitás-zárás, másik a döntés, csukás.

2019. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt anno a kocsimban, paraszt klima (jó értelemben). De nagyon kellemes volt. Egy régi Ford Orionban.
2019. ápr. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Amíg nem ázik be addig jó móka
2019. okt. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!